ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci,

na základě vládního doporučení v souvislosti se šířením COVID-19 podporujeme omezení platby v hotovosti (na dobírku). Proto doporučujeme při tvorbě objednávky volit bezhotovostní platbu předem. K tomuto kroku jsme se připojili z hygienického hlediska a došlo tím k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci.

Děkujeme za pochopení.

Blog

Plodomorka hrušňová

Dobrý den,

měl bych na Vás prosbu. Jsou nějaké šetrné možnosti přímé ochrany postřik proti plodomorce Hrušňové (moucha- komárek)  a kdyby se muselo přesně zasáhnout ?
Prý se běžně plodomorka neošetřuje. Ale má to být místy hodně nebezpečný škůdce hrušní.

Podle starší literatury  vyhledává samička bélé květy, dokud jsou tam korunní
plátky. Do odkvetlých květů už vajíčka nenaklade. Co jsem se víc zajímal jedná se o gradujicího škůdce.  Ve staré literatůře je zmínka, že se  vyskytl v oblasti Hranicka, kde bydlíme. 
 
Hrušky máme blízko lesa. Na jedné jsou každoročně pokřivené plody (kvete dřív odrudu neznám) a na Klapovy hrušni (kvete později)  vždycky plůdky zčernají popraskají a opadnou a nezůstane ani jedna. (Jen jednou tam zůstaly dvě. )
 
Škudce je to asi na jednu stranu zajímavý podle literatury napadá, tak hrušně na večer před západem slunce. Krouží v hejnu a pak "zautočí". Bohužel se mi nikdy nepodařilo najít čas to pozorovat.

PS: Měl by nějaký učínek postřik z toho kvasiového dřeva i na plodomorku hrušňovou ? Uvažuju, že bych si ho pořídil na  ryngli a Bosenckou švestku proti pilátkám.
s pozdravem

Pavel (Teplice nad Bečvou) 

1
28 září, 2017

Dřepčíci

Dobrý den,
dovoluji si požádat o radu. Existuje nějaká účinná pomoc proti dřepčíkům? Vyskytují se na naší zahradě opravdu v ohromném množství na bílé tařičce (Lobularia maritima). Je to záhon dlouhý 18 metrů, rostliny jsou tam ve čtyřech řadách, mezi nimi jsou nízké jiřinky. Celá výsadba tvoří lem záhonu a moc nerada bych o ni přišla...
Jestli to bude možné, budu vděčná za každou radu.
Děkuji, upřímně zdravím,
Miroslava

1
17 července, 2017

Vinná réva

Dobrý den,
u letos na jaře zasazených sazenic stolní révy vadne u některých hlavní výhon, ačkoliv listy jsou zelené a zdravé. Můžete poradit jak reagovat ?

Foto zasílám v příloze.

Děkuji předem za odpověď.

S pozdravem

Milan

1
24 června, 2017

Chemstop Ecofix

Dobry den,

je možne pripravok Chemstop - Ecofix aj v dome? V kuchyni sa mi objavia mraci, behaju po parapetnej doske aj v dome. Da sa natriet napr. ram okna k zabraneniu vniku do domu ?

dakujem velm pekne

Eva

1
20 května, 2017

Draví roztoči

Dobry den,
Rad by som sa opytal na drave roztoce. Zivia sa vyhradne sviluskami? Alebo je mozne ich nasadit aj na roztoce ktore sa zivia rastlinami? V akom casovom horizonte ste schopny dodat ich do Bratislavy?

Dakujem! 

1
28 dubna, 2017

Quassia amara a Typhlodromus pyri

Dobrý den,

mohu použít výluh ze dřeva Quassia amara proti pilatkám, když jsem vysadil do sadu Typhlodromus pyri.

A prosím Vás, na kolik litrů postřiku je vaše 1 kg balení ? Těch 50g/litr je konečná koncentrace nebo se to pak ještě ředí?

S pozdravem

Ondřej

Výskyt Padlí na hydroponiích

Dobrý den
prosím o zaslání bližších informací o výskytu Padlí. Mechanismu rozmnožování a způsobech šíření, prevence a léčení jím napadených rostlin. (Hnojení, požadavky na vlhkost, světlo, teplotu) a případně další doporučené postupy pro jeho likvidaci ve vztahu hlavně k hydroponicky pěstovaným kultivarům).
Předem Vám děkuji za odpověd a pomoc.
S přáním pěkného dne
J. Gorská

 

Natura Rock Effect

Dobrý den.
Chci se prosím zeptat. Když dám do sadu teď v únoru dravého roztoče T. pyri, můžu pak na jaře provést postřik proti přezimujícím škůdcům postřikem Natura Rock Effect? Nezabije ho to? Děkuji za odpověď.

S pozdravem
Ondřej 

1
25 února, 2017