13. března 2017

Quassia amara a Typhlodromus pyri

Dobrý den,

mohu použít výluh ze dřeva Quassia amara proti pilatkám, když jsem vysadil do sadu Typhlodromus pyri.

A prosím Vás, na kolik litrů postřiku je vaše 1 kg balení ? Těch 50g/litr je konečná koncentrace nebo se to pak ještě ředí?

S pozdravem

Ondřej

Zanechte svůj komentář

Komentáře (1)
Lenka Žáčková 14. ledna 2018
Dobrý večer Ondřeji,

výluh z dřevěných pilin keře Quassia amara je produkt zcela přírodního charakteru a proto nepředstavuje žádné riziko z hlediska toxicity pro necílové organismy. Tedy ani pro Typhlodromus pyri a lze je proto kombinovat.

Pokud jde o vlastní aplikaci, piliny je potřeba hodinu vařit v odstáté vodě v daném poměru 50 g / 1 l vody. Těsně před aplikací je třeba výluh naředit do 5 litrů vody. Toto množství postačí k ošetření až 10 stromů v závislosti na velikosti koruny. Přičemž doporučujeme do postřikové jíchy přidat smáčedlo (např. HF-Mycol viz http://www.bioagens.eu/hf-mycol-50-ml ). Tento přípravek poslouží současně jako smáčedlo a současně jeho fenyklové silice zajistí antiseptické účinky a omezují rozvoj případných patogenů plísní, které mohou vznikat následkem poškození škůdcem.
Samotný postřik je nutné provádět pod větším tlakem, tak aby se směsný přípravek dostal až do květů. Nejlépe za doby hromadného opadu okvětních lístků a je třeba jej opakovat 3 – 4 dny po prvním ošetření, v závislosti na počasí.

Z balení 1 kg proto připravíte rozředěním přibližně 100 l postřikové jíchy. Balení HF-Mycol dodáváme ve velikosti balení 50 ml, 500 ml, 5 l, 20 l. Poměr ředění je 300 – 600 l/ha. Dávka přípravku (a zároveň aplikační kapaliny) se zvyšuje s velikostí listové plochy v průběhu vegetace.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA