Příspěvky z '2017' 'březen'

Quassia amara a Typhlodromus pyri

Dobrý den,

mohu použít výluh ze dřeva Quassia amara proti pilatkám, když jsem vysadil do sadu Typhlodromus pyri.

A prosím Vás, na kolik litrů postřiku je vaše 1 kg balení ? Těch 50g/litr je konečná koncentrace nebo se to pak ještě ředí?

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

výluh z dřevěných pilin keře Quassia amara je produkt zcela přírodního charakteru a proto nepředstavuje žádné riziko z hlediska toxicity pro necílové organismy. Tedy ani pro Typhlodromus pyri a lze je proto kombinovat.

Pokud jde o vlastní aplikaci, piliny je potřeba hodinu vařit v odstáté vodě v daném poměru 50 g / 1 l vody. Těsně před aplikací je třeba výluh naředit do 5 litrů vody. Toto množství postačí k ošetření až 10 stromů v závislosti na velikosti koruny. Přičemž doporučujeme do postřikové jíchy přidat smáčedlo (např. Wetcit viz smáčedla ). 
Samotný postřik je nutné provádět pod větším tlakem, tak aby se směsný přípravek dostal až do květů. Nejlépe za doby hromadného opadu okvětních lístků a je třeba jej opakovat 3 – 4 dny po prvním ošetření, v závislosti na počasí. 

Z balení 1 kg proto připravíte rozředěním přibližně 100 l postřikové jíchy.

Odkazy na prostředky:

QUASSIA AMARA

WETCIT

Výskyt Padlí na hydroponiích

Dobrý den
prosím o zaslání bližších informací o výskytu Padlí. Mechanismu rozmnožování a způsobech šíření, prevence a léčení jím napadených rostlin. (Hnojení, požadavky na vlhkost, světlo, teplotu) a případně další doporučené postupy pro jeho likvidaci ve vztahu hlavně k hydroponicky pěstovaným kultivarům).
Předem Vám děkuji za odpověď a pomoc.

Dobrý den,
omlouváme se, na ochranu rostlin při hydroponickém pěstování se nespecializujeme. V každém případě platí, že hydroponicky pěstované rostliny vynikají odolností vůči chorobě padlí. Níže pouze několik obecných informací ohledně padlí. 

Plíseň vzniká za slunečného počasí s vysokou či střídavou vzdušnou vlhkostí. Napadení plísní nejvíc hrozí v období, kdy rostliny kvetou a u plodiny začínají růst malé plody. Ideální podmínky pro šíření padlí je za slunečných dnů s teplotami v rozmezí 25–33 °C a vyšší vzdušnou vlhkostí. Preventivně účinkují zkvašené výluhy z přesličky rolní nebo kopřivy dvoudomé. Jejich účinnost je ale při silnějších infekčních podmínkách nedostatečná. 

Účinným přípravkem proti padlí je síra. Ta je pro rostliny nezbytná pro přeměnu přijímaného nitrátového dusíku v aminokyseliny a je stavebním prvkem aminokyselin. Rovněž je potřebná pro tvorbu proteinů a chlorofylu. Za vyšších teplot síra sublimuje a fumiguje do porostu, tím působí preventivně a omezuj napadení padlím. 

Odkazy na prostředky:

PŘESLIČKA

KOPŘIVA

KUMULUS WG


Do uzávěrky objednávek na bioagens do skleníků na 22. týden zbývá:
00
h
:
36
m
:
15
s

ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA