Příjem objednávek na malobalení bioagens proti škůdcům do skleníků pro sezónu 2023 bude od 22. 9. 2023 omezen. 
Do odvolání v prodeji zůstávají Phytoseiulus persimilis 100 ks a Amblyseius cucumeris 5000 ks.
Pro tuto sezónu ukončujeme Aphidius colemani 100 ks a Encarsia formosa 200 a 1000 ks

čtvrtek 9. března 2017

Výskyt Padlí na hydroponiích

Dobrý den
prosím o zaslání bližších informací o výskytu Padlí. Mechanismu rozmnožování a způsobech šíření, prevence a léčení jím napadených rostlin. (Hnojení, požadavky na vlhkost, světlo, teplotu) a případně další doporučené postupy pro jeho likvidaci ve vztahu hlavně k hydroponicky pěstovaným kultivarům).
Předem Vám děkuji za odpověď a pomoc.

Dobrý den,
omlouváme se, na ochranu rostlin při hydroponickém pěstování se nespecializujeme. V každém případě platí, že hydroponicky pěstované rostliny vynikají odolností vůči chorobě padlí. Níže pouze několik obecných informací ohledně padlí. 

Plíseň vzniká za slunečného počasí s vysokou či střídavou vzdušnou vlhkostí. Napadení plísní nejvíc hrozí v období, kdy rostliny kvetou a u plodiny začínají růst malé plody. Ideální podmínky pro šíření padlí je za slunečných dnů s teplotami v rozmezí 25–33 °C a vyšší vzdušnou vlhkostí. Preventivně účinkují zkvašené výluhy z přesličky rolní nebo kopřivy dvoudomé. Jejich účinnost je ale při silnějších infekčních podmínkách nedostatečná. 

Účinným přípravkem proti padlí je síra. Ta je pro rostliny nezbytná pro přeměnu přijímaného nitrátového dusíku v aminokyseliny a je stavebním prvkem aminokyselin. Rovněž je potřebná pro tvorbu proteinů a chlorofylu. Za vyšších teplot síra sublimuje a fumiguje do porostu, tím působí preventivně a omezuj napadení padlím. 

Odkazy na prostředky:

PŘESLIČKA

KOPŘIVA

KUMULUS WG


Do uzávěrky objednávek na bioagens do skleníků na 40. týden zbývá:
00
h
:
17
m
:
49
s

ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA