ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Náš TIP:

MADEX
biologický přípravek

D e t a i l

Prodej malobalení bioagens proti škůdcům do skleníků pro sezónu 2022 UKONČEN. 
VELKÁ BALENÍ PRO VYTÁPĚNÉ SKLENÍKY V PRODEJI. 
Termíny dodání viz katalogové listy jednotlivých produktů.

Příspěvky z '2015' 'květen'

Dravý roztoč proti sviluškám na okurkách

Dobrý den, chtěla bych koupit dravého roztoče proti sviluškám na okurkách ve skleníku.
Děkuji

Dobrý den,
na základě našeho telefonátu bychom Vám mohli dodat dravého roztoče Phytoseiulus persimilis, který je k dodání dostupný, na rozdíl od Typhlodromus pyri, (který se distribuuje až začátkem prosince). 

Phytoseiulus persimilis je dravý roztoč proti sviluškám velikosti asi 0,5 mm a účinný je pouze proti svilušce chmelové. Dodáváme je v dávce (100 ks) na plochu 10 m 2 do skleníků, fóliovníků, zimních zahrad a domácností. Nebo v dávce 2000 ks / bal pro velkopěstitele. Na rozdíl od svilušky má výrazně oranžovou barvu a rychle se pohybuje. Vyhledává a vysává dospělce, nymfy larvy i vajíčka svilušek. Dospělý roztoč denně vysaje až pět dospělých svilušek nebo dvacet larev a vajíček. V příznivých podmínkách vyklade jedna samička za svůj život až 60 vajíček, z nichž se již po 4 dnech vyvíjí nymfy, které jsou rovněž dravé. Celý vývoj jedné generace trvá pouze 9 dnů.

Podmínky pro úspěšné rozmnožování a udržení kultury dravého roztoče:
  • Důležité je dobré větrání a rosení.
  • Optimální vzdušná vlhkost je 70–90 %, optimální teplota 20–25 %.
  • Pokud můžete v bytě lokálně zvýšit vlhkost vzduchu (např. rosením či fóliovým krytem), pak fungují spolehlivě i tam.
Odkaz na uvedené biologické organismy:

https://www.bioagens.eu/typhlodromus-pyri-baleni-25-pasu

https://www.bioagens.eu/phytoseiulus-persimilis-100-ks-/-bal

https://www.bioagens.eu/spidex-2000-ks-/-bal
Typhlodromus pyri

Zdravím, prosím o radu kdy a jak objednat TYPHLODROMUS PYRI na zneškodnění obaleče u 15 keřů černého rybízu. Př. dopravu, cenu, návod použití atd...

Dobrý den pane Husníku,

děkujeme za Váš dotaz. Nicméně asi pro Vás nebudeme mít dobrou zprávu. Dravý roztoč Typhlodromus pyri Vám na obaleče samostatně nebude aktivně účinkovat. Proti obaleči na ovocném keři můžeme doporučit přípravky Lepinox Plus účinná látka Bacillus thuringiensis ssp. kurstaki (viz https://www.bioagens.eu/lepinox-plus-30-g-/-bal). Bacillus thuringiensis je půdní sporulující bakterie, která při sporulaci tvoří v buňce krystal speciální bílkoviny, která proto dostala název Cry-protein. Protože je toxická pro hmyz je synonymum delta-endotoxin (d-endotoxin). Po pozření larvou hmyzu se krystaly ve střevě aktivují a způsobí rozklad střevní stěny, v jehož důsledku nakažený hmyz hyne na bakteriální sepsi. Díky této vlastnosti se používá buněk B. thuringiensis jako specifického insekticidu. Omezením je jednak cena, jednak načasování postřiku kulturou, protože buňky bakterie musí být na listu přítomny v době žíru. Při nepříznivém počasí je proto účinnost omezená. 

Pokud jde o biologický preparát Typhlodromus pyri, tak ten není aktuálně dostupný, neboť vysazení se provádí v zimních měsících (listopad - leden). Používá se k regulaci výskytu škůdců na ovocných stromech, keřech a vinné révě (svilušky, hálčivci, vlnovníkovci).

01 května, 2015

Do uzávěrky objednávek na bioagens do skleníků na 41. týden zbývá:
00
h
:
27
m
:
57
s