Příjem objednávek na malobalení bioagens proti škůdcům do skleníků pro sezónu 2023 bude od 22. 9. 2023 omezen. 
Do odvolání v prodeji zůstávají Phytoseiulus persimilis 100 ks a Amblyseius cucumeris 5000 ks.
Pro tuto sezónu ukončujeme Aphidius colemani 100 ks a Encarsia formosa 200 a 1000 ks

Příspěvky z '2016' 'květen'

Dravá slunéčka

Dobrý den, mohu u vas objednat dravá australská slunéčka nebo vosičky, mám ve sve zimní zahradě dost květin a některé mi napadli červci. Chemický postřik nefunguje a protože tam žijeme, chemie se bojím. Díky za informaci.

V roce 2016 nenívČR registrován biologický prostředek, kterým lze účinně zasáhnout proti škůdcům.

AKTUALIZACE článku 2020: Likvidace červců ve skleníkových kulturách biologickým činitelem (predátorem) je možná dvěma druhy:
Cryptolaemus montrouzieri (známé slunéčko) ve dvou variantách:
https://www.bioagens.eu/cryptobug
https://www.bioagens.eu/cryptobug-l
parazitická vosička Anagyrus pseudococci:
https://www.bioagens.eu/citripar

29 května, 2016

Vosička na červce

Dobrý den, nešla by použít vosička proti mšicím, aby zabrala na červce. Děkuji

Dobrý den, takto to bohužel nefunguje. Biologické přípravky na bázi živých organismů (bioagens) obsahují predátory, kteří jsou úzce specializovaní na parazitaci určitých druhů škůdců. To je velmi důležité zejména z toho důvodu, aby nedocházelo k ohrožení jiných druhů tzv. necílových organismů (včely, jiné užitečné organismy, ptáci, savci) a aby mohly být takové prostředky registrovány pro použití v dané zemi. V roce 2016 není v ČR registrován biologický prostředek, kterým lze účinně zasáhnout proti červcům.

AKTUALIZACE článku 2020: Likvidace červců ve skleníkových kulturách biologickým činitelem (predátorem) je možná dvěma druhy:
Cryptolaemus montrouzieri (známé slunéčko) ve dvou variantách:
https://www.bioagens.eu/cryptobug
https://www.bioagens.eu/cryptobug-l
parazitická vosička Anagyrus pseudococci:
https://www.bioagens.eu/citripar

29 května, 2016

Ochranná lhůta Nemaslug

Dobrý večer, pročítala jsem pokyny k aplikaci výrobku Nemaslug a mám dotaz. Na záhonu již máme špenát a bylinky za jak dlouho po aplikaci Nemaslugu je bezpečná komzumace plodin ?? Děkuji

Dobrý den,
u biologických preparátů je nulová (respektive žádná) ochranná lhůta, tj. doba od aplikace po sklizeň plodiny. Hlístice nijak nanapadají listovou zeleninou, proto můžete být úplně bez obav. Hlístice neškodí lidem, ani domácím zvířatům. Jsou úzce zaměřeny na škůdce, proti kterému jsou nasazeny (slimáci, lalokonosci, smutnice). Jakmile dojde k tomu, že vyhubí veškeré škůdce, sami pak zahynou.
Proto nemusíte mít obavu a zeleninu můžete po běžném omytí ihned konzumovat.
18 května, 2016

Mšice na malinách

Dobrý den, na malinách se mi objevil nějaký škůdce. Celý keřík je schřadlý, listy se kroutí. Prosím o radu.

Dobrý den,
Vámi popsané postižení maliníku odpovídá mšici maliníkové. Jedná se o jasně zelenou až tmavozeleně skvrnitou, asi 2 mm dlouhou mšici (bezkřídlá samice), Okřídlená samice je černo-žlutá. Sají v koloniích, na rubu listů mladých výhonků, které se skrucují a vytvářejí nahloučená hnízda. Saje rovněž na pupenech a květech. Tato poškození nejsou nijak významná, spíše bývají bránou pro rozvinutí virových chorob. Symptomy způsobené sáním se mohou překrývat s projevy virových onemocnění. Zakladatelky se líhnou z přezimujících černých vajíček uložených přímo na keříku maliníku už v březnu. V červnu až červenci se okřídlené samice rozlétají na nové šlahouny.

Přítomnost různého druhu mšic na dřevinách dokumentuje i pohyb mravenců. Ti udržují kolonie mšic, mnohdy nelétavé fága mšic sami na rostliny vynášejí, neboť mšice produkují biologickou tekutinu (medovici), která mravence láká. 

Ochrana maliníku se doporučuje při silném výskytu prostředky na bázi výtažku z tropické rostliny Azadirachta indica (nabízíme selektivní insekticidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu NeemAzal T/S 50 ml: (viz https://www.bioagens.eu/neem-azal-t/s-50-ml ).
Jako ochranu proti mravencům doporučujeme aplikaci lepidla na stromy: 
10 května, 2016

Do uzávěrky objednávek na bioagens do skleníků na 40. týden zbývá:
00
h
:
17
m
:
49
s

ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA