ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Náš TIP:

MADEX
biologický přípravek

D e t a i l

Prodej malobalení bioagens proti škůdcům do skleníků pro sezónu 2022 UKONČEN. 
VELKÁ BALENÍ PRO VYTÁPĚNÉ SKLENÍKY V PRODEJI. 
Termíny dodání viz katalogové listy jednotlivých produktů.

Příspěvky z '2016' 'říjen'

Svilušky na citrónech

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat zda-li by jste mi neporadila co aplikovat na svilušky v bytě. Níčí mi citrusy a mám na nich plody, tudíž nechci použít chemické prostředky. Rád bych aplikoval "predátory" ale už je neprodáváte, jednou jsem je již aplikoval cca před 2 lety. Měl jsem však problém, že oni všechny svilušky sežrali a pak postupně vyhynuli a svilušky se opět vrátili. Tak jestli nejsou nějaké odolnější? Napadlo mě jestli by nešlo aplikovat T. Pyri?

Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,
děkujeme za Váš dotaz a zájem o biologické formy ochrany rostlin. Vaše rozhodnutí nepoužít chemické postřiky Vám plně schvalujeme a doporučujeme. 

Použití biologické ochrany má svá specifika a zejména nástup jejího účinku je pomalejší a není tak razantní, jako chemické. Pro výskyt škůdců a zejména ten opakovaný je rozhodující a má přímo zásadní vliv dodržování správného hospodaření se zálivkou. Nejhorším problémem, který obecně rostliny výrazně ohrožuje, je špatné zásobování vodou po nedostatečné teplotě.

Je potřeba si uvědomit, že tak jako choroby se mohou šířit nářadím, kolečkem nebo dokonce roznášet i na botách, to stejné platí o škůdcích a jeho různých stádiích. Nezdá se to, ale mnoho nákaz a problémů, které se přenášejí půdou, se k rostlinám dostane právě takto. Je dobré sterilizovat zahradnické nůžky čistým neředěným alkoholem pokaždé, když se použijí u různých rostlin.

Pokud zaznamenáme výskyt škůdce, doporučujeme dát takové rostliny ( totéž platí i pro nové rostliny přinesené z trhu či od prodejce) do karantény. A teprve poté je přesunout mezi ostatní. Nové rostliny (nebo rostliny na kterých jsme zaznamenali výskyt škůdce) je potřeba důkladně prohlédnout, od kořínků, zda nejsou napadeny larvami lalokonosců či smutnic, až po špičku nadzemní části, zda není zamořená mšicemi, červci či sviluškami. 

Dravé roztoče a parazitické vosičky v malobalení dodáváme pouze během vegetační sezóny zahradních, nevytápěných skleníků. Pro zdárné fungování těchto organismů je potřeba docílit teploty okolo 20 °C a průměrné vlhkosti přes 70%. Samozřejmě pro aplikaci v uzavřených prostorách, pro profesionální pěstitele s temperovaným provozy, byty, zimní zahrady, jsme schopni dodat celoročně velké balení. Pokud byste měl zájem, mohli bychom Vám dodat velkobalení dravého roztoče Phytoseiulus persimilis 2000 ks / balení (viz https://www.bioagens.eu/spidex-2000-ks-/-bal).

Dravý roztoč Typhlodromus pyri není určen do uzavřených prostor a nelze jej použít. Kolonii dravého roztoče T. pyri nelze aplikovat do vnitřních prostor, travního porostu, či do půdy jako takové.

Jako zásah proti sviluškám ve vnitřních prostorách lze proto v tomto období doporučit postřik biologickým preparátem na bázi draselných solí přírodních mastných kyselin Neudosan (viz https://www.bioagens.eu/neudosan-af-rozprasovac-proti-msicim-250-ml), nebo na bázi řepkového oleje Spruzit (viz https://www.bioagens.eu/spruzit-af-250-ml).
10 října, 2016

Do uzávěrky objednávek na bioagens do skleníků na 41. týden zbývá:
00
h
:
27
m
:
57
s