Najdete nás na Facebooku

DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

broskvoň obecná (Prunus persica)

broskvoň obecná
Prunus persica

čeleď: růžovité (Rosaceae)

další názvy: broskvoň

vědecká synonyma: Amygdalus persica, Persica vulgaris

Popis
Broskvoně dosahují výšky 3–5(–8) m jako keře či stromy s kulovitou až kotlíkovitou korunou. Tmavohnědá borka kmene nepravidelně rozpraskává. Mladé větve na svrchní straně načervenalé až hnědavé, zatímco na spodní straně jsou zelenavé až žlutavé, lysé a mají na svém povrchu četné lenticely. Listová čepel je podlouhle kopinatá až úzce vejčitá, dlouhá obvykle 8–15 cm, na bázi klínovitá a na okraji pilovitá. Na líci je čepel slabě lesklá, lysá, zatímco na rubu je při žilkách roztroušeně chlupatá. Na řapíku se vyskytují 2–3(–5) žlázky. Květy široké 2–3 cm vyrůstají jednotlivě nebo po 2(–3) na loňských letorostech. Kališní lístky jsou na vnitřní straně bělavé až oranžové, na vnější červenohnědé až hnědé, chlupaté. Korunní lístky jsou bílé až růžové, po opylení až červené. Plodem je velká kulovitá, vejcovitá peckovice se šťavnatou dužninou bělavé až oranžové barvy. Pecka s rozbrázděným povrchem je od dužniny snadno až velmi obtížně oddělitelná. Semena jsou hladká a sladká, zřídka hořká. Broskvoň kvete v březnu a dubnu.
Nároky na stanoviště
Broskvoň se řadí mezi teplomilné peckoviny s vysokou náročností na světlo. Daří se jí zejména na mírně svažitých lokalitách s nadmořskou výškou do 200 m a s průměrnou roční teplotou 8,5 °C. Vyhovují jí lehké a výhřevné, hlinité až hlinitopísčité, dobře provzdušněné půdy (nesnáší těžké a zamokřené půdy) s dostatkem vápníku a živin. Je citlivá na jarní mrazy a kolísání teplot. V období dormance často dochází k namrzání mladého dřeva, současně při větších mrazech (-26 °C) zmrzá i dřevo staré. Mladé plody jsou poškozovány a opadávají při teplotě -1 °C.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava