Najdete nás na Facebooku

DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

jahodník zahradní (Fragaria × ananassa)

jahodník zahradní
Fragaria ×ananassa

čeleď: růžovité (Rosaceae)

další názvy: jahodník ananasový

vědecká synonyma: F. chiloensis × F. virginiana, F. ×magna

Popis
Jahodník je vytrvalou bylinou s oddenkem. Lodyha je obvykle přímá, odstále chlupatá. Trojčetné, dlouze řapíkaté listy tvoří přízemní růžici. Svrchní strana listů je lysá, spodní chlupatá. Rostlina tvoří kořenující výhonky, vyrůstající z paždí listů. Pětičetné oboupohlavné květy jsou uspořádány ve vrcholících. Korunní lístky bílé, vzácně až tmavě růžové. Kališní lístky ani lístky kalíšku nepřesahují korunu. Červené souplodí nažek (jahoda) má kulovitý až kuželovitý tvar. Drobné nažky jsou na povrchu zdužnatělého vyklenutého květního lůžka rovnoměrně rozložené. Jahodník kvete v závislosti na odrůdě, obvykle v květnu a červnu.
Nároky na stanoviště
Jahodník se pěstuje v rovinatých polohách do nadmořské výšky 500 m. V oblastech s častými holomrazy či na zamokřených lokalitách vymrzá, ale vyšší hladinu spodní vody snáší. Suché a teplé oblasti nejsou vhodné z hlediska napadení mšicemi a v mrazových kotlinách namrzají květy. Velmi tuhé zimy a horká suchá léta porosty poškozují.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava