ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

roztočík jahodníkový (Phytonemus pallidus)

1-7 z 7
roztočík jahodníkový
Phytonemus pallidus

třída: pavoukovci (Arachnidařád: sametkovci (Prostigmatačeleď: roztočíkovití (Tarsonemidae)

vědecká synonyma: Tarsonemus destructor, Tarsonemus fragariae, Tarsonemus pallidus

Hostitelské spektrum
Jahodníky a některé druhy okrasných rostlin.
Popis druhu
Žlutobílí lesklí podlouhlí roztoči, s několika příčnými rýhami, dlouzí 0,1 mm. Vajíčka jsou bělavá. Larvy se podobají dospělcům.
Příznaky poškození
Srdéčkové listy krní, nerozvíjejí se. Jsou menší a zkadeřené. Při silnějším napadení listy hnědnou a usychají. Rostliny během 2–3 let odumírají.
Životní cyklus
Přezimují dospělé samičky v srdéčkových listech. Sají mezi chloupky a v záhybech nevyvinutých srdéčkových listů. V březnu a dubnu začínají klást vajíčka. Do roka se vyvine cca 7 generací. Škůdce se nejvíce rozšiřuje sadbou.
Hospodářský význam
Snižuje výnosy. Způsobuje předčasné odumírání rostlin.
Provádění ochranných opatření
Preventivní opatření
Pro nové výsadby používat sazenice z roztoči nenapadených porostů.
Chemická ochrana rostlin
Množitelské a zamořené produkční plochy se ošetřují za vysokého tlaku v dávce nejméně 1000 l postřikové kapaliny na hektar poprvé při rašení. Ošetření je nutné 2–3x opakovat v intervalu 3–5 dnů a skončit nejpozději před začátkem tvorby poupat. Další ošetření po sklizni.

THRIPEX

Dravý roztoč proti třásněnkám ve skleníku 50 000 ks / bal.
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
1 795,00 Kč s DPH