DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

třešeň višeň (Prunus cerasus)

třešeň višeň
Prunus cerasus

čeleď: růžovité (Rosaceae)

další názvy: višeň, višeň obecná

vědecká synonyma: Cerasus vulgaris, C. acida

Popis
Višeň patří mezi středně velké keře nebo stromy s kulovitou korunou, jež dorůstají až do výšky 15 m. Kmen s tmavohnědou borkou, jež se odlupuje v různě širokých pásech. Později je borka nepravidelně rozpukaná. Čepel listů je ve tvaru obvejčitá až eliptická, na líci tmavozelená, lysá a někdy slabě lesklá, obvykle 5–8 cm dlouhá a na okraji pilovitá. Spodní strana čepele je světlejší, matná, roztroušeně chlupatá až olysalá. Na řapíku se nalézají při bázi čepele 1–2 žláznaté bradavky, zřídka je řapík bez žlázek. Květy jsou uspořádány obvykle po 2–4 ve zdánlivých okolících. Bílá koruna má 2–3 cm v průměru. Kališní lístky bývají na okraji žláznatě pilovitě zubaté. Plodem je dlouze stopkatá červená až černá nebo žlutavá až oranžová dužnatá kulovitá peckovice. Kulovitá až vejcovitá pecka má hladký povrch a je hůře oddělitelná od plodní stopky. Višeň kvete v dubnu až květnu.
Nároky na stanoviště
Višeň není ve srovnání s třešní tolik náročná na podmínky prostředí. Vyhovují jí střední písčitohlinité půdy dostatečně zásobené vápníkem. Stejně jako třešeň nemá ráda studené a uzavřené polohy. Daří se jí zejména na jižních a západních svazích.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava