Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Upozorňujeme na výskyt podzimních housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech. Doporučujeme podzimní ošetření, omezí se tím jarní napadení. Housenky z podzimní generace se chystají k přezimování. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata. 

Heterorhabditis (Larvanem)


PopisHlístice jsou známy jako nebezpeční parazité obratlovců včetně člověka nebo jako škůdci rostlin. Hlístice rodu Heterorhabditis bacteriophora jsou významným predátorem na paralyzaci larev lalokonosců, housenek osenic a jiných motýlů a pomáhají s úspěchem potlačovat celé populace těchto živočichů.
Dospělci většinou žijí v půdě, larvy cizopasně. Tyto nematody bývají ve stádiu 3. larválního stupně (drobní červíci) a délka těla je několik desetin milimetru a síla setin milimetru. V půdě se aktivně pohybují a čichem vyhledávají hostitelský hmyz, který napadají buďto trávicím traktem (řitním, nebo ústním otvorem), nebo respiračním systémem. Po proniknutí do těla hostitele vyvrhují invazní larvy ze svého zažívacího traktu druhově specifické bakterie, které se v napadeném hmyzu množí a během několika málo dnů zabijí hostitele. 
 
Podpora a ochrana Všechny druhy parazitických hlístic se dodávají ve vlhkém práškovitém či granulovaném substrátu (přípravek Larvanem), který se při aplikaci nejprve rozmíchá s vlažnou vodou a po chvíli se aplikuje zálivkou nebo postřikem do vlhké půdy. Nematody při aplikaci nesmí vyschnout a být dlouho vystaveny slunečnímu záření.

Ponrava napadená parazitickými hlísticemi

 

 

Preparát můžete zakoupit od dubna do října. Objednávku můžete uskutečnit pod textem... 

 

 

ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava