ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

zimostráz (Buxus)

1-18 z 18
zimostráz
Buxus

čeleď: zimostrázovité (Buxaceae)

další názvy: buxus, krušpánek

Popis
Vždyzelené keře až stromky. Listy vstřícné, jednoduché, kožovité, celokrajné, tuhé, krátce řapíkaté, s hustou, rovnoběžnou boční nervaturou. Květenství jsou nenápadná úžlabní klubíčka tvořená jedním pestíkovým květem ve středu a několika prašníkovými po obvodu. Květy jednodomé, jednopohlavné, 4četné, bez korunních plátků, drobné. Plodem je trojrohá tobolka s 2 černými lesklými semeny v každém pouzdře.
Do rodu Buxus je zařazeno cca 50 druhů stálezelených keřů nebo nízkých stromů, které se přirozeně vyskytují v západní Evropě, Středozemí, jihovýchodní Asii, Severní Africe a Střední Americe. 
Pro zahradnické účely jsou využívány především různé kultivary zimostrázu vždyzeleného (B. sempervirens) a z. malolistého (B. microphylla), které se vysazují např. do živých plotů, jako stříhané solitéry, či v nádobách. V botanických zahradách se pěstují i další druhy zimostrázu, např. z. baleárský (Buxus balearica) či z. kolchický (Buxus colchica). 

zimostráz vždyzelený
Keř až stromek 1–5(10) m vysoký. Dřevo tvrdé, jemné, žlutavě bílé, lesklé. Listy podlouhle vejčité až eliptičné, 1,5–3,0 cm dlouhé, lysé, na líci leskle tmavozelené, na rubu žlutozelené. Letorosty v mládí pýřité, pak lysé, hranaté. Květenství jsou úžlabní klubíčka, samičí květ terminální, samčí květy boční. Kvete IV–V. Plodem je trojrohá tobolka s černými lesklými semeny.
Oblast rozšíření: Alžír, Španělsko, Řecko, Malá Asie.

SpinTor 1 l balení

Přírodní insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
5 880,00 Kč s DPH

Grifon SC 5 l

Měďnatý přípravek proti plísním a bakteriózám.
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 005,00 Kč s DPH