DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

rybíz černý (Ribes nigrum)

rybíz černý
Ribes nigrum

čeleď: meruzalkovité (Grossulariaceae)

další názvy: meruzalka černá, černý rybíz

Popis
Keř s více méně přímými větvemi, hnědavou borkou, bez trnů, který dorůstá do výšky až 1,5 m. Letorosty jsou šedavé, pýřité a žláznaté. Dlouze řapíkaté listy mají dlanitě 3laločnou, tupě zubatou čepel. Svrchní strana čepele je roztroušeně pýřitá, zatímco spodní je zejména na žilkách řídce pýřitá. Květy o průměru až 8 mm jsou po 6–10 uspořádány v řídkých, převislých a až 6 cm dlouhých hroznech. Plodem je kulovitá bobule černé barvy s červenofialovým nádechem a s výraznou aromatickou chutí. Semena jsou až 2,5 mm dlouhá a 0,8 mm široká. Rybíz černý kvete v květnu a červnu.
Nároky na stanoviště
Černý rybíz je z hledisky volby stanoviště méně náročnější dřevina. Daří se mu v oblastech s průměrnou roční teplotou 7–9 °C v nadmořských výškách do 350 m. Vyhovují mu lehčí, výhřevné půdy s dostatkem humusu a s neutrální až mírně kyselou reakcí. Oproti červenému rybízu je černý rybíz citlivější na jarní mrazy v době květu a nesnáší zastínění, naopak není tak náročný na vláhu.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava