DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

řepa obecná krmná (Beta vulgari)

řepa obecná krmná
Beta vulgaris Rapacea Group

čeleď: laskavcovité (Amaranthaceae)

další názvy: krmná řepa, řepa krmná, burák

vědecká synonyma: Beta vulgaris var. rapacea, B. vulgaris var. crassa, B. burgundica

Popis
Dvouletá bylina s kůlovým kořenem. Kořen je ztlustlý v široce vřetenovitou, válcovitou nebo až kulovitou bulvu, která je na povrchu žlutá nebo načervenalá a má žlutou, oranžovou nebo načervenalou dužinu. Značná část bulvy je nad zemí a v období sklizně vyčnívá i více než polovina bulvy.
Nároky na stanoviště
Krmná řepa není tak náročná jako řepa cukrovka, avšak vyžaduje min. 600 mm srážek. Oproti cukrovce se pěstuje ve vyšších (chladnějších a vlhčích) polohách na středních hlinitých až písčitohlinitých půdách. Obsahové odrůdy preferují neutrální reakci půdy, zatímco objemové odrůdy kyselejší.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava