Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech dosahuje II. fáze


Rádi bychom upozornili na silnou druhou generaci zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - která aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

brukev řepák pekingské zelí (Brassica rapa)

brukev řepák pekingské zelí
Brassica rapa var. rapa Pekinensis Group

čeleď: brukvovité (Brassicaceae)

další názvy: pekingské zelí, brukev pekingská

vědecká synonyma: Brassica pekinensis, B. rapa subsp. pekinensis, B. rapa var. pekinensis, B. campestris subsp. pekinensis, Sinapis pekinensis

Popis
Jednoletá bylina s růžicí téměř přisedlých listů, přičemž střední a vnitřní listy se svinují ve válcovitou hlávku. Čepele listů jsou obvejčité až obkopinaté, vykrajovaně zubaté, vrásčité až puchýřnaté, chlupaté nebo olysávající, bezřapíkaté, tenké a většinou světle zelené. Střední žilka (žebro) listů je silně rozšířené, dužnaté a bílé. Hlávka dosahuje hmotnosti 0,5–3 kg. Při nevhodných podmínkách pěstování (dlouhý den, nízké teploty v době klíčení a předpěstování) vybíhá do květu. Květenství vyrůstá na ca 80 cm dlouhé květní lodyze a tvoří jej řídký prodloužený hrozen. Kalich je přitisknutý ke koruně žluté barvy. Plodem je zploštělá šešule. Semena jsou kulovitá, tmavě hnědé barvy. 
Původní ve východní Asii.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava