DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

paprika setá (Capsicum annuum)

paprika setá
Capsicum annuum

čeleď: lilkovité (Solanaceae)

další názvy: paprika roční

Popis
Paprika je jednoletá bylina, která dosahuje výšky 30–80 cm. Lodyha je přímá, řídce větvená, kořeny mělké, svazčité. Listy jsou řapíkaté, čepel v obrysu vejčitá až kopinatá, až 6 cm dlouhá a na bázi klínovitá. Kalich je zelený, zvonkovitý a mělce členěný v 5(–7) cípů. Koruna je kolovitá, 5–11 mm v průměru, bílá, nažloutlá nebo nafialovělá. Plodem je dutá bobule různého tvaru, až 25 cm dlouhá, nepravidelně 2–3(i více)pouzdrá. Semena jsou zploštěle kulovitá, obvykle 3–4 mm v průměru, žlutá. Paprika kvete od června do září.  
Paprika je původní ve Střední Americe. Běžně se pěstuje v mnoha kultivarech. Polní kultury se nacházejí zejména v nejteplejších oblastech České republiky ( j. Morava), jinde jen ve sklenících.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava