ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci,

na základě vládního doporučení v souvislosti se šířením COVID-19 podporujeme omezení platby v hotovosti (na dobírku). Proto doporučujeme při tvorbě objednávky volit bezhotovostní platbu předem. K tomuto kroku jsme se připojili z hygienického hlediska a došlo tím k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Do odvolání je pozastaveno osobní vyzvednutí zboží ve Zlíně.

Děkujeme za pochopení.

Ozelenění meziřadí

1-2 z 2
Pro ozelenění vinic a sadů se využívají především rostliny z čeledi lipnicovitých, bobovitých a brukvovitých.
Ozelenění travními druhy z čeledi lipnicovitých vede k nižšímu obsahu dusíku v půdě, protože tento typ rostlin naopak dusík spotřebovává, prokořeňuje velmi intenzivně horní oblasti půdy. Vytváří tak velmi hustý kořenový systém, který odebírá výrazný podíl srážkové vody. Jsou rovněž důležité pro stabilizaci půdy v pojezdových kolejích. Velmi hustý kořenový systém snižuje utužení půdy. Obecně jsou z pohledu tlumení utužení vhodné druhy nízko rostoucí s hustým kořenovým systémem.
Významné zastoupení ve směsích pro ozelenění meziřadí mají rostliny z čeledi bobovitých. Jsou vhodné z pohledu hlubšího prokořenění půdy a zlepšení její struktury. To má pozitivní vliv na zvýšení a udržování obsahu humusu v půdě. Bobovité rostliny mají schopnost poutat vzdušný dusík a ukládat ho v rostlinách. Při využití těchto rostlin je nutné nehnojit minerálním dusíkem. Ten by potlačil, nebo zcela znemožnil činnost hlízkových baktérií.
V jednoletých a melioračních směsích se uplatňují druhy z čeledi brukvovitých. Vyznačují se hlubokým a bohatým prokořeněním, rychlým růstem a vysokou tvorbou zelené hmoty. Používají se pro ozelenění přes zimu.

GreenMix Economy

Druhově pestrá směs pro ozelenění
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
4 350,00 Kč s DPH