DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

ostružiník křovitý (Rubus)

ostružiník křovitý
Rubus sect. Rubus

říše: Plantae třída: Rosopsida řád: Rosalesčeleď: růžovité (Rosaceae)

vědecká synonyma: Rubus fruticosus agg.

Popis
Opadavý keř s dvouletými, obloukovitě převislými prýty, vyrůstajícími z adventivních pupenů na plazivých kořenových výhonech. Prýty dřevnatí, na povrchu jsou neojíněné nebo slaběji ojíněné, lysé nebo řídce až hustě oděné, v průřezu oblé, hranaté nebo žlábkované. Ostny jsou obvykle delší než (2–)3 mm, hnědožlutě, červenavě až fialově zbarvené, vzácně nezbarvené. Lichozpeřené listy jsou dlanitě (3–)5četné, jejich svrchní strana je lysá až roztroušeně chlupatá, spodní je obvykle chlupatá, okraj je hrubě pilovitý. Chocholíkovitě hroznovité květenství je složeno zpravidla z méně než 20 květů s průměrem 20–25 mm. Kališní lístky jsou zelené a na okraji šedoplstnaté, zatímco korunní lístky jsou růžové nebo bílé, na okraji chlupaté. Souplodí je polokulovité až kulovité, tvořené z četných peckoviček, které mohou být černé, lesklé nebo matné, vzácně modravě slabě ojíněné či tmavě hnědočervené. Ostružiník kvete obvykle v červnu a červenci.
Nároky na stanoviště
Ostružiník má podobné nároky na prostředí jako maliník. Daří se mu na chráněných lokalitách s dostatečnou vlhkostí. Zimní mrazy pod -15 °C mnohdy způsobují namrzání keřů, které ovšem po poškození snadno regenerují. Vyšší hladinu spodní vody snášejí ostružiníky, stejně jako maliníky, dobře. Některé kultivary jsou náročnější na teplo.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava