ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

líska obecná (Corylus avellana)

1-14 z 14
líska obecná
Corylus avellana

čeleď: břízovité (Betulaceae)

vědecká synonyma: Corylus glandulosa, C. imeretica, C. pontica

Popis
Opadavý keř, jež dorůstá do výšky až 8 m a dožívá se 60–80 let. Mladé větve jsou žláznatě chlupaté, starší lysé. Listová čepel je okrouhle obvejčitá až obvejčitá, většinou nesouměrná, až 12 cm dlouhá a 10 cm široká a po okraji hrubě dvojitě pilovitá až mělce laločnatá, špičatá. Svrchní strana je řídce chlupatá, zatímco spodní je zejména na žilkách pýřitá. Samčí květy jsou uspořádány v až 10 cm dlouhých, úzce válcovitých jehnědách. Samičí květenství vyrůstají jednotlivě, jsou přisedlá, v pupenovitém obalu s niťovitými, fialovo červenými bliznami. Plodem jsou široce vejcovitě kulovité, tupě špičaté, až 2 cm dlouhé, skořicově hnědé oříšky, jež vyrůstají po 1–5. Obal oříšku je ± zdéli oříšku, zvonkovitý, otevřený a nepravidelně rozdřípený. Líska kvete od února do dubna.
Nároky na stanoviště
Líska patří mezi nenáročné dřeviny. Vyhovují jí světlé polohy s kyprou, hlinitou půdou, ale snáší i střední zástin, vysýchavé půdy a oblasti s nízkými srážkami. Lísky strádají na rašelině a zabahněných půdách.

SpinTor 1 l balení

Přírodní insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
5 880,00 Kč s DPH

VitiSan 25 kg

Kontaktní fungicid
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
3 550,00 Kč s DPH

VitiSan 1 kg

Kontaktní fungicid
SKLADEM U DODAVATELE - dodání 2-7 pracovních dní
310,00 Kč s DPH

Kumulus WG 25 kg

Fungicidní a akaricidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 675,00 Kč s DPH

Síra BL 25 kg

Kontaktní fungicid a akaricid
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 050,00 Kč s DPH
Nový

Sulfurus 10 kg

Kontaktní fungicid
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
1 090,00 Kč s DPH