Kategorie

38. týden nezasíláme bioagens

Ve 38. týdnu nebude z důvodu malého množství objednávek probíhat zasílání balíčků s živými organismy - bioagens. Veškeré stávající objednávky i nové objednávky na tento sortiment budou odeslány ve 39. týdnu (od 26. 9. 2018). Děkujeme za pochopení

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech dosahuje II. fáze


Rádi bychom upozornili na silnou druhou generaci zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - která aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

podkopníček ovocný (Lyonetia clerkella)

podkopníček ovocný
Lyonetia clerkella

třída: hmyz (Insectařád: motýli (Lepidoptera)čeleď: podkopníčkovití (Lyonetiidae)

Hostitelské spektrum
Jabloně, hrušně, třešně, méně slivoně a jiné listnaté dřeviny.
Popis druhu
Motýl je stříbřitě bílý až šedohnědý, 3–4 mm dlouhý. V rozpětí křídel měří 7,5–9 mm. 
Housenky jsou zelené. Mají 5 párů panožek. Dosahují délky 5 mm.
Příznaky poškození
V listech housenkami vyžrané úzké, různě vinuté, ke konci se mírně rozšiřující chodbičky. Listy odumírají, usychají a předčasně opadávají. Z dálky stromy vypadají jakoby spálené.
Životní cyklus
Přezimují motýli pod kůrou, i v jiných úkrytech, na stromech, v trávě apod., i vajíčka vykladená na pupenech stromů. Krátce po odkvětu stromů samičky kladou po jednom vajíčku do dutinek, které vyhloubily na spodní straně listů. Přednostně kladou do nejmladších listů na vrcholcích letorostů. Housenky minují v listech. 
Kuklí se v úzkých bílých pavučinových zámotcích upevněných na obou koncích čtyřmi úpony ke spodní straně listů. Do roka se vyvinou 3 generace. Nejškodlivější jsou housenky 2. generace.
Hospodářský význam
Vážnější škody způsobuje jen místně, hlavně na jabloních a na mladých třešních. 
Následkem ztráty asimilační plochy listů plody špatně dozrávají a někdy předčasně opadávají. Stromy jsou oslabeny. Dřevo často vymrzá.
Provádění ochranných opatření
Preventivní opatření
Podpora predátorů a parazitoidů.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Filtrovat výsledky

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava