Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

petržel obecná (Petroselinum crispum)

petržel obecná
Petroselinum crispum

čeleď: miříkovité (Apiaceae)

vědecká synonyma: Apium crispum, Danaa gigantea, Petroselinum crispum subsp. giganteum, P. crispum subsp. tuberosum, P. sativum subsp.tuberosum

Popis
Dvouletá lysá bylina s lodyhou přímou, v horní polovině větvenou, jemně rýhovanou, často dutou a 40–80(–100) cm vysokou. Kořen je vřetenovitý, tenký nebo značně ztlustlý. Přízemní listy 2–3x zpeřené, lístky posledního řádu vejčité až eliptické nebo bohatě členěné a často kadeřavé. Okolíky jsou složeny z 10–20 okolíčků, listeny obalu i obalíčků vyvinuté, celistvé. Koruna je zelenobílá, kalich nezřetelný. Plodem je dvounažka, která je složena ze dvou šedohnědých a až 2 mm dlouhých merikarpií s 5 vyniklými žebry. Rostlina kvete od června do srpna. Původní pravděpodobně ve Sředozemí.
Pro ztlustlý kořen jsou pěstovány kultivary skupiny Radicosum, naopak pro aromatické listy kultivary skupiny Crispum.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava