DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

pastinák setý pravý (Pastinaca sativa)

pastinák setý pravý
Pastinaca sativa subsp. sativa

čeleď: miříkovité (Apiaceae)

Popis
Dvouleté až vytrvalé byliny dorůstající do výšky 30–100 cm. Lodyha je ostře hranatá, hluboce rýhovaná. Listy jsou jednoduše zpeřené, s (2–)3–5 jařmy. Lodyha i listy jsou roztroušeně chlupaté krátkými přitisklými chlupy. Spodní strana lístků s šikmo odstálými chlupy, svrchní naopak olysalá. Květenství okolík je složeno z 8–18 okolíčků, obal i obalíčky chybějí. Prostřední okolík je větší než postranní, s většími plody. Koruna je žlutá, nepaprskující. Plodem je silně smáčklá dvounažka, v obrysu široce eliptická, se širokým křídlatým lemem (zabírajícím 1/4–1/2 šířky plodu). Rostlina kvete od července do září.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava