Najdete nás na Facebooku

DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

ostružiník (Rubus)

ostružiník
Rubus

čeleď: růžovité (Rosaceae)

Popis
Mezi ostružiníky najdeme jak byliny, tak keře, které poté mají obvykle dvouleté dřevnatějící prýty. Stonky keřů bývají ostnité, hranaté nebo oblé. Listy vyrůstají na stonku střídavě, jsou opadavé nebo přezimující. Oboupohlavné květy jsou zpravidla 5četné, s bílými, růžovými či červenými korunními lístky.
Ostružiníky se pěstují pro svoje plody, kterými jsou jednosemenné, černé, červené nebo žluté peckovičky, spojené ve šťavnatá souplodí (malina, ostružina).
Rod Rubus patří mezi druhově nejbohatší rody české flóry.
Časté choroby
Didymelové odumírání maliníku (Didymella applanata), padlí maliníku (Podosphaera aphanis), rzivost maliníku (Phragmidium rubi-idae), septoriová skvrnitost malin (Mycosphaerella rubi), šedá hniloba malin (Botrytis cinerea), žlutá rzivost ostružiníku (Kuehneola uredinis).
Častí škůdci
Bejlomorka ostružiníková (Lasioptera rubi), malinovník plstnatý (Byturus tomentosus), nesytka maliníková (Pennisetia hylaeiformis), květopas jahodníkový (Anthonomus rubi), vlnovník maliníkový (Phyllocoptes gracilis).
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava