Expedice objednávek na bioagens přesunuta na 20. týdenUpozorňujeme zákazníky, že vzhledem k tomu, že Velikonoce téměř navazují na státní svátky v květnu a ke skutečnosti, že vyřizování objednávek na živé organismy trvá 7 dní, bude prodej BIOAGENS zahájen od poloviny května.

miřík celer (Apium graveolens)

miřík celer
Apium graveolens

čeleď: miříkovité (Apiaceae)

další názvy: celer vonný, celer obecný, celer

vědecká synonyma: Apium dulce, A. rapaceum

Popis
Dvouletá lysá bylina s lodyhou přímou, ze spodní části bohatě větvenou a nezřetelně rýhovanou. Centrální lodyhu převyšují postranní kvetoucí větve a celá rostlina dosahuje výšky 50–80(–120) cm. Kořeny jsou svazčité, světlé. Dolní listy jsou 1–2x zpeřené, horní 3četné, lístky jsou obvejčité, na vrcholu hrubě zubaté. Řapík je silný, žlábkovitý a na spodní straně rýhovaný. Okolíky jsou 7–9četné, okolíčky asi 20květé. Obal i obalíčky chybějí. Korunní lístky jsou zelenobílé. Plodem je dvounažka, která se za zralosti rozpadá na dvě na povrchu jemně hrbolkatá, šedohnědá a až 2 mm dlouhá merikarpia. Rostlina kvete od června do srpna.
Pro bulvu je pěstován A. graveolens var. rapaceum, který tvoří podzemní či zčásti nadzemní, kulovité až široce kuželovité bulvy, pro nať A. graveolens var. secalinum.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava