DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

miřík celer (Apium graveolens)

miřík celer
Apium graveolens

čeleď: miříkovité (Apiaceae)

další názvy: celer vonný, celer obecný, celer

vědecká synonyma: Apium dulce, A. rapaceum

Popis
Dvouletá lysá bylina s lodyhou přímou, ze spodní části bohatě větvenou a nezřetelně rýhovanou. Centrální lodyhu převyšují postranní kvetoucí větve a celá rostlina dosahuje výšky 50–80(–120) cm. Kořeny jsou svazčité, světlé. Dolní listy jsou 1–2x zpeřené, horní 3četné, lístky jsou obvejčité, na vrcholu hrubě zubaté. Řapík je silný, žlábkovitý a na spodní straně rýhovaný. Okolíky jsou 7–9četné, okolíčky asi 20květé. Obal i obalíčky chybějí. Korunní lístky jsou zelenobílé. Plodem je dvounažka, která se za zralosti rozpadá na dvě na povrchu jemně hrbolkatá, šedohnědá a až 2 mm dlouhá merikarpia. Rostlina kvete od června do srpna.
Pro bulvu je pěstován A. graveolens var. rapaceum, který tvoří podzemní či zčásti nadzemní, kulovité až široce kuželovité bulvy, pro nať A. graveolens var. secalinum.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava