ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

mák setý (Papaver somniferum)

1-19 z 19
mák setý
Papaver somniferum

čeleď: makovité (Papaveraceae)

vědecká synonyma: Papaver album, P. officinale

Popis
Jednoletá, mléčící, modře ojíněná bylina, která dorůstá délky 30–180 cm. Přímá lodyha je lysá nebo řídce štětinatě chlupatá. Celistvé listy mají zubatý okraj, přičemž dolní jsou řapíkaté a prostřední poloobjímavé. Korunní lístky bývají ve škále barech od bílé až do tmavě fialové. Kulovité tobolky mají v průměru až 5 cm. Většinou modrošedá olejnata semena jsou 1–1,5 mm veliká. Mák kvete od června do srpna.
Nároky na stanoviště
Mák se řadí mezi světlomilné plodiny bez specifických nároků na životní prostředí. Vyhovují mu nezamokřené, hlinitopísčité půdy s neutrální až mírně zásaditou reakcí. Dostatek vláhy je důležitý během celého vegetačního období. Ačkoli je mák řazen mezi relativně teplomilné plodiny, snáší v raných vývojových stadiích nízké teploty.
Časté choroby
Bílá plísňovitost máku (Sclerotinia sclerotiorum), pleosporová hnědá skvrnitost máku (Pleospora papaveracea), plíseň máku (Peronospora arborescens), spála máku (Dendryphion penicillatum), šedá plísňovitost máku (Botryotinia fuckeliana).
Častí škůdci
Bejlomorka maková (Dasineura papaveris), krytonosec kořenový (Stenocarus ruficornis), krytonosec makovicový (Neoglocianus maculaalba), mšice maková (Aphis fabae), žlabatka stonková (Timaspis papaveris).
Zaplevelení
Z vytrvalých plevelů jsou významné zejména pcháč oset (Cirsium arvense) a pýr plazivý (Elytrigia repens). Mezi jednoletými pleveli se prosazují merlíky (Chenopodium spp.), laskavce (Amaranthus spp.), svízel přítula (Galium aparine), mák vlčí (Papaver rhoeas), heřmánkovité plevele, řepka olejka (Brassica napus) aj.

NeemAzal T/S 1 l

Postřikový insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
1 935,00 Kč s DPH

NeemAzal T/S 2,5 l

Postřikový insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
4 699,00 Kč s DPH

NeemAzal T/S 5 l

Postřikový insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
9 080,00 Kč s DPH

SpinTor 1 l balení

Přírodní insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
5 880,00 Kč s DPH

Spruzit 250 ml

Přírodní kontaktní insekticid
SKLADEM U DODAVATELE - dodání 2-7 pracovních dní
345,00 Kč s DPH

Serenade ASO 5 l

Fungicid, biopreparát proti plísňovým chorobám
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 555,00 Kč s DPH