DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

lilek rajče (Solanum lycopersicum)

lilek rajče
Solanum lycopersicum

čeleď: lilkovité (Solanaceae)

další názvy: rajče, rajče jedlé

vědecká synonyma: Lycopersicon esculentum, L. lycopersicum

Popis
Rajče je jednoletá bylina, která dosahuje výšky (20–)40–150(–200) cm. Lodyha je přímá až poléhavá, bohatě větvená, kořeny mělké, svazčité. Celá rostlina je velmi hustě žláznatě chlupatá. Listy jsou přetrhovaně lichozpeřené a alespoň 20 cm dlouhé. Květenství jsou složena z 3–20 květů. Kalich je hluboce členěný v šídlovité cípy, které se za zralosti ohýbají nazpět. Koruna má až 25 mm v průměru, žlutá, nitky tyčinek srůstají s korunní trubkou. Plodem je bobule, nejčastěji kulovitá, barvy většinou červené či žluté. Seman jsou v obrysu elipsoidní, smáčklá. Kvete od června do října.
Rajče je původní v Jižní a Střední Americe. Běžně se pěstuje v mnoha kultivarech. Zemědělské kultury se nacházejí zejména v teplejších oblastech České republiky (Polabí, j. a stř. Morava).
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava