Najdete nás na Facebooku

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

brukev zelná růžičková (kapusta Brassica oleracea)

brukev zelná růžičková kapusta
Brassica oleracea Gemmifera Group

čeleď: brukvovité (Brassicaceae)

další názvy: růžičková kapusta, pupencová kapusta

vědecká synonyma: Brassica oleracea var.gemmifera, B. oleracea subsp. gemmifera, B. oleracea subsp. fruticosa, B. oleracea convar.oleracea var. gemmifera

Popis
Dvouleté rostliny, které ve sterilním stavu dosahují výšky (50–)70–120(–130) cm. Lodyhy jsou přímé, nevětvené, řidčeji olistěné. Lodyžní listy jsou dlouze řapíkaté, ± okrouhlé se zdviženým okrajem, tuhé, sivozelené, ojíněné. V úžlabí listů vyrůstají kulovité hlávky asi 3–5 cm v průměru. Květy jsou uspořádány v řídký hrozen, barva květů žlutá. Plodem je šešule. Široce elipsoidní semena mají hnědou až hnědočernou barvu. Chuť semen není palčivá. Pěstuje se jako podzimní či zimní zelenina, je velmi odolná vůči mrazům. Původní ve Středozemí.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava