Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech dosahuje II. fáze


Rádi bychom upozornili na silnou druhou generaci zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - která aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

brukev zelná kedluben (Brassica oleracea)

brukev zelná kedluben
Brassica oleracea Gongylodes Group

čeleď: brukvovité (Brassicaceae)

další názvy: kedluben

vědecká synonyma: Brassica oleracea var.gongylodes, B. oleracea subsp. gongylodes, B. rupestris subsp. gongylodes, B. oleracea subsp.caulorapa, B. caulocarpa, B. oleracea convar.acephala var. gongylodes

Popis
Dvouleté rostliny, které v prvním roce tvoří pouze krátký (3–)5–12(–15) cm dlouhý, silně dřevnatý vnější košťál, jež je zakončen olistěnou, kulovitou stonkovou hlízou. Listy jsou dlouze řapíkaté, celistvé, podlouhlé až ± okrouhlé, ploché, ojíněné, s okraji nepravidelně vykrajovaně zubatými až laločnatými. Hlízy mají kulovitý až elipsoidní tvar, na povrchu jsou sivozelené, žlutozelené až fialové, silně ojíněné. Květy jsou uspořádány v řídký hrozen, barva květů žlutá. Plodem je šešule. Široce elipsoidní semena mají hnědou až hnědočernou barvu. Chuť semen není palčivá. Pěstuje se pro hlízy jako zelenina či krmivo. Původní ve Středozemí.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava