Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Upozorňujeme na výskyt podzimních housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech. Doporučujeme podzimní ošetření, omezí se tím jarní napadení. Housenky z podzimní generace se chystají k přezimování. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata. 

brslen (Euonymus)

brslen
Euonymus

čeleď: jesencovité (Celastraceae)

Popis
Opadavé i vždyzelené stromky i keře, někdy popínavé. Listy jednoduché, vstřícné. Květy čtyř- až pětičetné, oboupohlavné, v úžlabních vidlanech. Plodem jsou kožovité, čtyř- až pětipouzdré laločnaté až křídlaté tobolky se semeny v masitém míšku. 
Existuje 120 druhů. 

brslen bradavičnatý 
Dosti košatý keř, 1–3(5) m vysoký. Listy vstřícné až šikmo vstřícné, eliptičné až vejčité, 2–6 cm dlouhé, jemně vroubkovaně pilovité, na líci lysé, na rubu na žilkách kratičce chlupaté. Pupeny vejcovité, malé, žlutozelené, s tmavě lemovanými šupinami. Letorosty tenké, zelené, hustě pokryté červenohnědými bradavičkami. Květy masově růžové až hnědavé, vonné. Kvete V–VI. Tobolka je čtyřpouzdrá, růžově červená, semeno černé, z poloviny vyniklé z oranžového míšku. 
Oblast rozšíření: Střední a východní Evropa, Kavkaz, Malá Asie. 

brslen evropský 
Keř až stromek 2–5(7) m vysoký Borka na kmíncích hladká, šedá. Dřevo tvrdé, nažloutlé. Listy vstřícné až šikmo vstřícné, podlouhle vejčité, 4–8(10) cm dlouhé, jemně vroubkovaně pilovité, na líci lysé, na rubu na žilkách kratičce chlupaté, na podzim růžové až červené. Pupeny vejcovité, postranní přitisklé, pupenové šupiny zelené s tmavohnědým lemem. Letorosty zelené, okrouhle čtyřhranné, na starších větvích fialově hnědé korkové lišty, listové jizvy se nedotýkají. Květy nažloutlé. Kvete V. Tobolka je čtyřpouzdrá, růžová až červená, semeno bílé, úplně skryté v oranžovém míšku. 
Oblast rozšíření: Evropa, Kavkaz, Malá Asie.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava