DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

břečťan (Hedera)

břečťan
Hedera

čeleď: aralkovité (Araliaceae)

Popis
Vždyzelené dřevité liány, šplhají pomocí příčepivých kořenů. Listy střídavé, jednoduché. Květy oboupohlavné, pětičetné, v okolících. Plodem je bobule se 3–5 semeny.
Existuje 5 druhů.

břečťan popínavý
Plazivá nebo pnoucí se liána 5–30 m dlouhá. Kvetoucí větve převislé, obloučnatě vystoupavé. Listy kožovité, celokrajné, na líci matně tmavozelené s bělavou žilnatinou, na rubu žlutozelené, na sterilních (popínavých, plazivých) větvích dlanitě troj- až pětilaločné, 4–10 cm dlouhé, na plodonosných větévkách podlouhle vejčité až vejčitě kopinaté. Letorosty šedavé, hvězdovitě chlupaté. Květy zelenavé, stopky květenství chlupaté hvězdovitými trichomy. Kvete IX–X. Bobule kulovitá, modročerná, asi 0,6 cm v Ø. 
Oblast rozšíření: Evropa, Malá Asie, Kavkaz.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava