ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

řepa obecná červená salátová - (Beta vulgaris)

1-6 z 6
řepa obecná červená (salátová)
Beta vulgaris Vulgaris Group

čeleď: laskavcovité (Amaranthaceae)

další názvy: červená řepa, řepa červená

vědecká synonyma: Beta vulgaris var. vulgaris, B. vulgaris var. conditiva, B. vulgaris subsp. vulgaris var. vaulgaris

Popis
Dvouletá (vzácně jednoletá) bylina s kořenem obvykle nevětveným, v horní části silně ztlustlým ve vřetenovitou, válcovitou nebo kulovitou bulvu se soustřednými kruhy cévních svazků. Bíločervené pruhování bulvy (tzv. kroužkovistost) je dáno méně kvalitní odrůdou. Rýhovaná přímá lodyha dosahuje ve druhém roce délky 60–120 cm a větví se v květní latu. Přízemní listy jsou dlouze řapíkaté s lesklou čepelí, červeno-zelené, řapík červený, pevný, ± tuhý. Celá rostlina je lysá. Květy jsou uspořádány v klubíčkách, okvětí je žlutozelené. Klubíčka srůstají v útvar nepravých plodů. Klubíčko obsahuje 3–4 semena. Řepa kvete od června do srpna.
Původně vznikla z plané přímořské řepy, jež se vyskytuje ve Středozemí, Velké Británii, Francii. Bulvy obsahují vitamín B, menší množství cukru, chuťově výrazné organické kyseliny. Pěstují se zejména kultivary s červenou bulvou.

Kumulus WG 25 kg

Fungicidní a akaricidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 675,00 Kč s DPH

Kumulus WG 2 x 100 g

Fungicidní a akaricidní přípravek
SKLADEM U DODAVATELE - dodání 2-7 pracovních dní
145,00 Kč s DPH