DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

pór zahradní (Allium porrum)

pór zahradní
Allium porrum

čeleď: amarylkovité (Amaryllidaceae)

další názvy: česnek pór, pór pravý

vědecká synonyma: Allium ampeloprasum subsp. porrum

Popis
 Bylina, jež dorůstá do výšky 40–150(–180) cm. Cibule je mohutná, protáhle kuželovitě válcovitá a má 0,5–7,0 cm v průměru. Šupiny cibule jsou bělavé, bylinné. Čepel listů je čárkovitě kopinatá, 2–5 cm široká, na líci mělce žlábkovitá až plochá, na rubu kýlnatá. Stvol je přímý, oblý, hladký a plný. Kulovitý lichookolík je zprvu chráněn opadavým toulcem dlouhým až 13 cm, bez pacibulek. Okvětí má široce zvonkovitý až polokulovitý tvar. Okvětní lístky jsou bělavé, světle růžové až světle fialové. Tyčinky z okvětí vynikají, nitky jsou výrazně nazpět ohnuté. Plodem je vejcovitá tobolka. Pór kvete od června do srpna.
Rostlina je známa pouze z kultury, původ není přesně znám. Pěstují se jarní i ozimé kultivary.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava