DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

křen selský (Armoracia rusticana)

křen selský
Armoracia rusticana

čeleď: brukvovité (Brassicaceae)

další názvy: křen obecný

vědecká synonyma: Armoracia lapathifolia, A. sativa, Cochlearia armoracia, Nasturtium armoracia, Rorippa armoracia, R. rusticana

Popis
Vytrvalá rostlina jež dosahuje výšky (30–)50–100(–120) cm. Lodyha je dutá, na povrchu jemně pravidelně rýhovaná. Přízemní listy jsou dlouhé 30–50(–80) cm s čepelí eliptickou až široce eliptickou, nepravidelně zubatou a na bázi zúženou až srdčitou. Dolní lodyžní listy jsou peřenolaločné až hřebenitě peřenosečné, střední a horní naopak celistvé, úzce podlouhlé až kopinaté. Květenství je složeno z četných hroznů na koncích větví, korunní lístky bílé. Plodem je šešulka, která je zřídka vyvinutá, obvejcovitá až elipsoidní. Semena často nevyvinutá. Křen kvete obvykle od května do června. Původnost ve střední Evropě není jistá, pravděpodobně pochází z východní Evropy.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava