ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

čimišník (Caragana)

1-1 z 1
čimišník
Caragana

čeleď: bobovité (Fabaceae)

Popis
Opadavé keře nebo nízké stromy, často s nápadnými brachyblasty. Listy střídavé, sudozpeřené, s šídlovitými vytrvalými palisty, lístky celokrajné. Květy většinou žluté nebo oranžové, dlouze stopkaté, jednotlivě nebo ve svazečcích po 2–5. Plodem je válcovitý lusk, zašpičatělý, zralý v obou švech pukající, s několika mírně zploštělými, eliptičnými semeny. 
Existuje 80 druhů.

čimišník stromovitý
Keř až nízký strom 2–6 m vysoký, vzpřímeného vzrůstu. Borka šedozelená, dlouho hladká, pozdě rozpraskaná. Dřevo má tmavé, hnědošedé jádro. Listy čtyř- až šestijařmé, vřeteno 3–7 cm dlouhé, se dvěma slabě zdřevnatělými, pichlavými, 0,8–1,0 cm dlouhými palisty. Lístky podlouhlé až eliptické, 1–3 cm dlouhé, na vrcholu zaokrouhlené s nasazeným hrotem, světle zelené, zprvu oboustranně roztroušeně chlupaté, později hlavně na líci olysalé. Pupeny bíle chlupaté. Letorosty šedozelené, chlupaté, později olysalé, na starších větvích nápadné brachyblasty. Květy zlatožluté, po 1–4 na brachyblastech. Kvete V–VI. Lusk je červenohnědý, lysý, 3–5 cm dlouhý, červenohnědá, ± lesklá, hladká semena po dozrání ihned vypadávají a chlopně lusku se zkrucují.
Oblast rozšíření: Východní Asie.