Příjem objednávek na živé organismy až na 28. týdenUpozorňujeme zákazníky, že vzhledem ke státním svátkům ve 27. týdnu a ke skutečnosti, že se dnem volna zkrátí doba na dodání a prodlouží se víkend a vyřizování objednávek na živé organismy trvá 7 dní, přijímáme objednávky na BIOAGENS až na 28. týden.

brukev zelná zelí (Brassica oleracea)

brukev zelná zelí
Brassica oleracea Capitata Group

čeleď: brukvovité (Brassicaceae)

další názvy: zelí hlávkové

vědecká synonyma: Brassica oleracea var.capitata, B. oleracea subsp. capitata, B. oleracea var. sabauda, B. oleracea subsp.sabauda, B. oleracea subsp. bullata

Popis
Dvouleté rostliny, které v prvním roce tvoří pouze krátký (5–)10–20(–28) cm dlouhý košťál, na němž vyrůstají růžicovitě sblížené, ± přisedlé listy tvořící kompaktní hlávku. Čepele listů jsou eliptické, obvejčité až okrouhlé, celokrajné, vykrajované či vykrajovaně zubaté, silně vyduté, tlusté, hladké nebo svraskalé. Řapíky a báze středních žilek jsou silně rozšířené. Výrazně ojíněné listy mají zelenou až fialovou barvu a tvar hlávky může být kuželovitý, vejcovitý či kulovitý. Květy jsou uspořádány v řídký hrozen, barva květů žlutá. Plodem je šešule. Široce elipsoidní semena mají hnědou až hnědočernou barvu. Chuť semen není palčivá. Původní ve Středozemí.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava