Expedice objednávek na živé organismy přesunuta na 20. týdenUpozorňujeme zákazníky, že vzhledem k tomu, že Velikonoce téměř navazují na státní svátky v květnu a ke skutečnosti, že vyřizování objednávek na živé organismy trvá 7 dní, bude prodej BIOAGENS zahájen od poloviny května. NEPLATÍ PRO HLÍSTICE A OSTATNÍ SORTIMENT. V případě nejasností nás kontaktujte.

brukev zelná brokolice (Brassica oleracea)

brukev zelná brokolice
Brassica oleracea Italica Group

čeleď: brukvovité (Brassicaceae)

další názvy: brokolice, prokolice

vědecká synonyma: Brassica oleracea var.italica, B. oleracea subsp. italica, B. oleracea convar. botrytis var. italica, B. oleracea var.botrytis subvar. asparagoides, B. oleracea var.botrytis subvar. cymosa

Popis
Jednoletá bylina, která je pěstována pro svoje zdužnatělé větve květenství a poupata. Dorůstá do výšky (40–)50–80(–120) cm. Dolní lodyžní listy jsou lyrovité nebo zpeřeně členěné, celokrajné nebo jemně nepravidelně pilovité. Řapík má na bocích často nepárové ouškaté úkrojky. Čepele listů jsou ploché, lysé a tuhé, ze spodní strany sivozelené, na líci matně zelené a slabě ojíněné. Větve květenství jsou zploštělé, dužnaté, s nápadně sivozelenými hlávkovitě shloučenými poupaty. Květy jsou uspořádány v řídký hrozen, barva květů žlutá. Plodem je šešule. Široce elipsoidní semena mají hnědou až hnědočernou barvu. Chuť semen není palčivá. Původní ve Středozemí.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava