DOVOLENÁ 25. 8. - 29. 8. 2019

Upozorňujeme, že v období od 25. 8. 2019 - 29. 8. 2019 máme dovolenou. Přijaté objednávky budeme expedovat od 29. 8. 2019. Sortiment kategorie BIOAGENS budeme dodávat ve 36. týdnu.

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

brukev řepka tuřín (Brassica napus)

brukev řepka tuřín
Brassica napus Napobrassica Group

čeleď: brukvovité (Brassicaceae)

další názvy: kolník, tuřín

vědecká synonyma: Brassica napus subsp. napobrassica, B. napus subsp. rapifera, B. napus var. edulis, B. oleracea subsp. napobrassica, B. napobrassica, B. campestris subsp. napobrassica

Popis
Dvouletá bylina, jež v prvním roce vytváří velkou, řepovitou, zploštěle kulovitou či hranatou bulvu a růžici řapíkatých, lyrovitě peřenosečných listů. Druhým rokem se tvoří kvetoucí lodyha. Listy jsou světle matně zelené, slabě ojíněné. Povrch bulev má žlutohnědou, hnědočernou či nafialovělou barvu, jejich dužnina je bílá, tuhá a mírně štiplavá. V druhém roce vyrůstá květní stvol s výškou až 200 cm. Květy jsou uspořádány v řídký hrozen, barva květů žlutá. Semena jsou ± kuželovitá až široce vejcovitá, jejich chuť je palčivá. Pěstuje se jako zelenina i krmivo. 
Původ rostliny není jasný, pravděpodobně Středozemí.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava