Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Upozorňujeme na výskyt podzimních housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech. Doporučujeme podzimní ošetření, omezí se tím jarní napadení. Housenky z podzimní generace se chystají k přezimování. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata. 

hráškovatění hroznů révy

B-deficientní sprchávání květenství a hráškovatění hroznů révy

další názvy: sprchávání květů, hráškovatění hroznů, nedostatek bóru, deficience bóru

Příznaky a příčiny poškození
Příznaky poškození
Opad kvítků a malých bobulí v období dokvétání a krátce po odkvětu, špatný vývin bobulí. Hrozny jsou řídké, část bobulí dorůstá jen do velikosti broku až hrachu a zastavuje růst, netvoří semena. Při silném nedostatku zasychání květenství.
Podobné příznaky mohou být způsobeny i nedostatkem molybdenu, nevhodným průběhem počasí pro kvetení (chladno a deštivo), nevyrovnanou výživou (především nadbytkem dusíku), ale i napadením škodlivými organizmy.
Příčiny poškození
Nedostatek bóru nepříznivě ovlivňuje proces opylení a oplození květů.
Prevence a ochrana
Prevence
Příjem bóru je omezen při dlouhotrvajícím suchu, silné světelné intenzitě a na alkalických půdách. Preventivně je třeba sledovat obsah bóru v půdě, rovnoměrně zavlažovat a zajistit vyrovnanou výživu keřů. 
Ochrana
Hladina bóru v půdě značně kolísá. V případě jeho nedostatku nebo při příznacích jeho nedostatku je možné aplikovat borax (tetraboritan sodný) v dávce 8–10 kg na hektar nebo některá hnojiva obsahující i bór.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava