RSS

Blog

1
16 srpna, 2015

LARVANEM - Heterorhabditis bacteriophora

Rád by som zakúpil produkt. Veľmi ma zaujíma doba prežitia hlístic v neaktívnom stave v pôvodnom balení - po akom čase (povedzme od dodania) je ich ešte možné aplikovať? Od toho bude závisieť zakúpené množstvo. Kedy ich bude možné dodať? Videl som tu dotaz od jednej pani a v odpovedi ste uvádzali možno až na sklonku zimy. 

Aj preto ma zaujíma doba prežitia - či mi od povedzme Novembra 2015 vydržia do jari 2016, alebo ich budem môcť úspešne aplikovať aj v sezóne 2017 (pri správnom skladovaní).
Ďalej som na rôznych, hlavne amerických či nemeckých stránkach, videl podstatne širší zoznam hlísticami napádaných druhov hmyzu - nie iba tu uvedení Lalokonosci, ale napríklad aj Popillia japonica, rôzne druhy čeľade Scarabaeidae (kam patrí napríklad náš Chrúst), či dokonca Leptinotarsa decemlineata (Pásavka zemiaková), viacero ďalších druhov, ktorých larválne štádium žije v pôde alebo sa v pôde ukrývyjú (rod Diabrotica - koreňový škodca pre kukuricu, Crioceris asparagi - Špargľovec obyčajný, kmeň Alticini - Skočky) a dokonca blchy a kliešte. Mohli by ste to prosím odborne overiť a v popise následne zaktualizovať? Určite to mnohým pomôže pri hľadaní správneho prostriedku pre ich problém (ja napríklad riešim Chrústy a Skočky a keby som nevenoval viacero hodín dohľadávaniu z angličtiny a nemčiny, vzdal by som to a hľadal by som chémiu). Robert Šusta

1
01 května, 2015

Typhlodromus pyri

Dotaz: Zdravím, prosím o radu kdy a jak objednat TYPHLODROMUS PYRI na zneškodnění vlnovníku u 15 keřů černého rybízu. Př. dopravu, cenu, návod použití atd...

Václav Husník

1
31 října, 2014

Lalokonosec v rododendronech

Dotaz: Prosím o radu. Nyní jsem zjistila, že mám na zahradě na azalkách a rododendronech lalokonosce rýhovaného. Poraďte, jak mám postupovat, abych se ho zbavila. Mám podniknout něco ještě teď před zimou?? Děkuji Iva Bočková

1
31 října, 2014

BIOBYT WP a BIOBYT XL

Dotaz: Dobrý den, na stránkách máte uvedeno, že přípravek BIOBYT WP a BIOBYT XL hubí také svilušky a to na bázi Bacillus thuringiensis. Ve specifikaci tohoto výrobku je ale uvedeno, že hubí pouze housenky motýlů. Proto Vás chci požádat, zda byste mi mohla zjistit, jak to skutečně je. Předem Vám děkuji za pomoc v této věci.
RNDr. Roman Linhart Chrudim

1
14 června, 2013

Mech na stromech

Dotaz: Dobrý den, již jedenkrát jsem se na Vás obracela s dotazem. Jellikož jsem naprosto zahradnický neználek a amatér, zkusím se Vás zeptat ještě na jeden problém, který na naší nové zahradě máme. Koupili jsme ji v naprosto zanedbaném stavu, kde na ni nebylo 10 let sáhnuto(ani šlápnuto). Stromy jsou celé porostlé mechem(a ne jen stromy, keře i tráník) a vůbec netuším jak se mechu zbavit. Prosím poraďte mi nějaký postřik, který by stromům pomohl a naopak neuškodil dravým roztočům. Stromy jsme v zimě prořezaly a ještě nějaký postřik by určitě pomohl. Předem mnohokrát děkuji za odpověď a radu. Ivana Valentová - zahradník, zahrádkář učedník :-)

1
22 května, 2013

Parazitické hlístice

Dotaz: Dobrý den pane inženýre, dobrý den, mám zájem o produkt proti muškám v květínáčich Parazitické hlístice proti larvám lalokonosců,a kde bych je mohl zakoupit? 

dekuji za odpoved Tancl

1
16 dubna, 2013

Pěstování vína

Dotaz: Dobrý den pane inženýre, v příštím roce bych si chtěl na chalupě vysadit víno. Chtěl bych výhonky ostříhat asi tak v prosinci a ihned doma "sazeničky" nasadit do květináče, aby zakořenily a abych je mohl vysadit s malou ztrátou na jaře na pozemku. Je to tak dobře? Jakou zeminu dát do květináčů, kde umístit (na okně na parapetu?) a jak opečovávat?

Děkuji předem za rady Ivan Pavelka

ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA