Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech dosahuje II. fáze


Rádi bychom upozornili na silnou druhou generaci zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - která aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

Zahradní kompostéry

Statické uzavíratelné kompostéry

V současné době asi neoblíbenější a velmi rozšířený způsob kompostování. Jedná se o velké plastové nádoby s víkem, provzdušňovacími otvory a bočními dvířky na odebírání kompostu. Uzavřený kompostér urychluje proces kompostování, zvlášť pokud je natřený tmavou barvou.

Tento typ kompostéru je oblíbený především proto, že kompost není vidět a neobtěžuje okolí případným zápachem.  Výhodou je ale také snadné odebíraní kompostu dvířkami ve spodní části a velmi jej ocení ti, kdo mají na zahradě psa, který nedá zbytkům šanci přeměnit se na kompost. Nevýhodou je problém s promícháváním obsahu a proto je vhodné dodržovat vhodný poměr přísad každé dávky bioodpadu, kterou do kompostéru přidáváte.

Vyberte si kompostér na míru Vaší zahrady

Při výběru vhodné velikosti kompostéru je třeba dodržet pravidlo na 1 m2 přísluší 1l kompostéru. To je však naprosté minimum.

Pokud máte v zahradě mnoho dřevin, listí a pěstujete si vlastní zeleninu a ovoce, doporučujeme volit velikost kompostéru větší.

ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava