ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

tis (Taxus)

1-6 z 6
tis
Taxus

čeleď: tisovité (Taxaceae)

Popis
Menší vždyzelené stromy nebo keře s šupinovitě odlupčivou kůrou, dvoudomé. Dřevo, kůra ani jehlice nemají pryskyřičné kanálky. Jehlice ploché, ve spirále, obvykle dvouřadě rozložené. Pupeny vejcovité. Samčí šištice kulovité, tyčinky štítkovitě rozšířené. Samičí rozmnožovací orgány jsou tvořeny jediným plodolistem s jediným vajíčkem, podepřeným třemi páry křižmostojných listenů. Semeno je obklopeno dužnatým míškem.
Existuje 8 druhů.  

tis červený
Stromek, často vícekmenný, 3–12(20) m vysoký, s široce kuželovitou korunou Borka hnědočervená až hnědofialová, odlupčivá v tenkých plátech. Tvrdé dřevo má hnědofialové jádro. Jehlice ploché, dvouřadě rozložené, 15–30 mm dlouhé, na líci tmavozelené, na rubu žlutozelené, řapík sbíhá po větvičce. Letorosty a dvouleté větvičky živě žlutozelené, hnědá kůra až na tříletých a starších větvích. Samčí šištice krátce stopkaté, žluté, na spodní straně větviček. Samičí šištice na spodní straně větviček, vzhledu pupenu, většinou pouze s jedním oplození schopným vajíčkem. Po opadu plodů zůstávají na větvičce křižmostojné listeny. Semena elipsoidní, hnědá, v dužnatém, červeném, jedlém míšku (arillus). Semenáček má lysý hypokotyl a dvě ploché, čárkovité dělohy 16–18 mm dlouhé, s patrnou střední žilkou, primární jehlice spirálně postavené, zpočátku stejně dlouhé jako dělohy, pak delší. 
Oblast rozšíření: Západní a střední Evropa, Malá Asie, Zakavkazí, severní Afrika.

SpinTor 1 l balení

Přírodní insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
5 880,00 Kč s DPH