ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

strupovitost hrachu (Ascochyta pisi)

1-3 z 3
strupovitost hrachu
Ascochyta pisi

říše: houby (Fungitřída: Dothideomycetesčeleď: Didymellaceae

další názvy: antraknóza hrachu

vědecká synonyma: Ascochyta pisicola, Didymella pisi

Hostitelské spektrum
Hrách a další bobovité rostliny.
Příznaky napadení
Hnědé až hnědočerné nekrotické skvrnitosti na stoncích, listech, palistech, úponcích, luscích a na semenech. Ascochyta pisi tvoří světle hnědé skvrny s tmavějším okrajem. Mycosphaerella pinodes a Phoma pinodella tvoří hnědočerné skvrny bez ohraničení.
Životní cyklus
Všechny houby jsou přenosné osivem, Mycosphaerella pinodes a Phoma pinodella také půdou. Onemocnění se šíří z napadeného osiva a z infikované půdy. K napadení dochází především za zvýšené vlhkosti a chladného počasí. Vyšší náchylnost stárnoucích rostlinných pletiv.
Hospodářský význam
Choroba zhoršuje kvalitu sklizených semen a jejich vzcházivost.
Provádění ochranných opatření
Chemická ochrana rostlin
Moření osiva a fungicidní ošetření ve fázi po odkvětu.

Serenade ASO 5 l

Fungicid, biopreparát proti plísňovým chorobám
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 555,00 Kč s DPH