Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech dosahuje II. fáze


Rádi bychom upozornili na silnou druhou generaci zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - která aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

skalník (Cotoneaster)

skalník
Cotoneaster

čeleď: růžovité (Rosaceae)

Popis
Opadavé nebo vždyzelené beztrnné keře. Listy střídavé, někdy dvouřadé, jednoduché, celokrajné, s opadavými palisty. Květy pětičetné, růžové nebo bílé, v chocholících, hroznech nebo i jednotlivě. Plodem je červená, fialová nebo černá malvička s 2–5 semeny. 
Existuje asi 50–100 druhů. 

skalník celokrajný
Opadavý keř, 0,5–1,5 m vysoký, s přímými až poléhavými větvemi. Listy vejčité až široce eliptičné, 1,5–4,0 cm dlouhé, většinou přišpičatělé, na líci matně tmavozelené, lysé, na rubu šedoplstnaté. Pupeny nepravidelně dvou- až třílaločné, s hnědavými šupinami a vyčnívajícími listy. Letorosty červenohnědé, na koncích žlutozeleně plstnaté. Květy růžové, zvonkovité, po 2–4. Kvete V. Malvičky červené, 0,5–0,6 cm v Ø, většinou se třemi semeny. 
Oblast rozšíření: Evropa, Kavkaz, Malá Asie, Írán. 

skalník černoplodý 
Opadavý keř, 1,5–2,5 m vysoký, s přímými nebo převislými větvemi. Listy vejčité až eliptičné, 2–5 cm dlouhé, tuhé, na vrcholu většinou zaokrouhlené (listy na koncích letorostů na vrcholu špičaté), na líci leskle tmavozelené, kolem střední žilky roztroušeně chlupaté, na rubu šedozeleně plstnaté. Pupeny vejcovité, plstnaté, živě červené. Letorosty po celé délce šedozeleně plstnaté, starší větvičky lysé, leskle tmavohnědé. Květy růžové, zvonkovité, po 5–12. Kvete V–VI. Malvičky purpurově černé, sivě ojíněné, 0,6–0,9 cm v Ø, se 2–3 semeny.
Oblast rozšíření: Severní, střední a východní Evropa, Kavkaz, Sibiř, Střední Asie, Mongolsko, Čína.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava