Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Rádi bychom upozornili na probíhající žír housenek II. generace zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - který aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

reveň kadeřavá (Rheum × rhabarbarum)

reveň kadeřavá
Rheum ×rhabarbarum

čeleď: rdesnovité (Polygonaceae)

další názvy: rebarbora, reveň rebarbora, reveň vlnitá

vědecká synonyma: Rheum rhabarbarum, R. undulatum

Popis
Vytrvalá bylina s tlustými dužnatými oddenky dosahující výšky až 2 m, s lodyhou přímou, dutou, lysou, ca 4 cm v průměru. Přízemní listy jsou nápadně velké, s čepelí vejčitou, 30–90 cm dlouhou a nápadně zvlněnou. Řapík je silný, na vnější straně ± oblý, bez výrazných rýh. Lodyžní listy jsou menší, přičemž ty nejvyšší jsou přisedlé. Okvětní lístky jsou žlutavé, 1,5–2 mm dlouhé. Plodem je zhruba 8 mm dlouhá a 6–7 mm široká trojkřídlá nažka se světle hnědými křídly. Kvete od května do června.
Původní areál výskytu je v Mongolsku, severozápadní Číně a v jihovýchodní Sibiři. Pěstuje se pro tlusté řapíky, které obsahují dostatek draslíku, vápníku, jódu a železa. Nežádoucí obsah kyseliny šťavelové roste s postupující vegetační sezonou.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava