ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci

na základě vládního doporučení jsou kvůli situaci s šířením COVID-19, omezené platby v hotovosti (na dobírku). Proto jsme od 16. března pozastavili možnosti dobírky / platby v hotovosti při převzetí zboží. V této chvíli si tuto variantu platby nemohou zákazníci při objednání zboží zvolit u žádného z našich obchodů, a je povolena pouze bezhotovostní platba předem. K tomuto kroku jsme přistoupili z hygienického hlediska a došlo tak k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci. Náš přepravce Česká pošta s. p. doručuje standarně, omezení se týká pouze platby v hotovosti (na dobírku). V případě požadavku na osobní vyzvednutí / převzetí zboží ve Zlíně, je toto zrušeno do odvolání.

Děkujeme za pochopení.

reveň kadeřavá (Rheum × rhabarbarum)

1-3 z 3
reveň kadeřavá
Rheum ×rhabarbarum

čeleď: rdesnovité (Polygonaceae)

další názvy: rebarbora, reveň rebarbora, reveň vlnitá

vědecká synonyma: Rheum rhabarbarum, R. undulatum

Popis
Vytrvalá bylina s tlustými dužnatými oddenky dosahující výšky až 2 m, s lodyhou přímou, dutou, lysou, ca 4 cm v průměru. Přízemní listy jsou nápadně velké, s čepelí vejčitou, 30–90 cm dlouhou a nápadně zvlněnou. Řapík je silný, na vnější straně ± oblý, bez výrazných rýh. Lodyžní listy jsou menší, přičemž ty nejvyšší jsou přisedlé. Okvětní lístky jsou žlutavé, 1,5–2 mm dlouhé. Plodem je zhruba 8 mm dlouhá a 6–7 mm široká trojkřídlá nažka se světle hnědými křídly. Kvete od května do června.
Původní areál výskytu je v Mongolsku, severozápadní Číně a v jihovýchodní Sibiři. Pěstuje se pro tlusté řapíky, které obsahují dostatek draslíku, vápníku, jódu a železa. Nežádoucí obsah kyseliny šťavelové roste s postupující vegetační sezonou.