Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech dosahuje II. fáze


Rádi bychom upozornili na silnou druhou generaci zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech - která aktuálně decimuje keře po celém území ČR. Na keřích lze nalézt housenky různých stádií od 1 cm až po 3 cm, ojediněle i ve fázi kukly. Housenky se drží uvnitř keře, je tedy třeba keře prohlížet velmi pečlivě. V případě nálezu je třeba ihned zakročit a provést postřik. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata.

pustoryl (Philadelphus)

pustoryl
Philadelphus

čeleď: hortenziovité (Hydrangeaceae)

další názvy: nepravý jasmín

Popis
Opadavé, zřídka vždyzelené keře. Listy vstřícné, jednoduché, na bázi se 3–5 žilkami. Pupeny skryté v listové jizvě. Květy oboupohlavné, čtyřčetné, bílé až nažloutlé, vonné. Plodem je čtyřpouzdrá tobolka s drobnými semeny. 
Existuje 75 druhů.  

pustoryl věncový 
Vzpřímený keř 2–4 m vysoký se slabě papírovitě loupavou šedohnědou borkou. Listy široce vejčité, 4–10 cm dlouhé, oddáleně zubaté, na bázi klínovité až uťaté, lysé, na rubu jen na žilnatině nebo v paždí žilek pýřité. Řapík 0,4–0,8 cm dlouhý. Letorosty žlutohnědé, řídce chlupaté až lysé, na větvích od 2. roku šedohnědá v pruzích odlupčivá kůra, dřeň široká, ± šestihranná, bílá, vrcholové pupeny dva. Květy žlutavě bílé, silně vonné, 2,5–3,5 cm v Ø, v hroznech po 5–9. Kvete V–VI. 
Oblast rozšíření: Jižní a jihovýchodní Evropa, Malá Asie, Kavkaz.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

PORADNA: +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 

 

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava