Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Upozorňujeme na výskyt podzimních housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech. Doporučujeme podzimní ošetření, omezí se tím jarní napadení. Housenky z podzimní generace se chystají k přezimování. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata. 

puklice smrková (Physokermes piceae)

puklice smrková
Physokermes piceae

třída: hmyz (Insectařád: polokřídlí (Hemipteračeleď: puklicovití (Coccidae)

Hostitelské spektrum
Smrk (Picea spp.).
Popis druhu
Dospělé samičky žijí pod ochranou kulovitých, 2–6 mm velkých, červenavě hnědých až hnědých voskových štítků. Samečci jsou drobní, 2 mm velcí, okřídlení, přičemž zřetelně je vyvinut pouze přední pár křídel.
Životní cyklus
Přezimují larvy 2. stupně. Na jaře, v průběhu dubna a začátkem května se líhnou dospělci. Oplodněné samičky kladou od poloviny května do poloviny června vajíčka. Puklice se zdržuje skupinovitě, nejčastěji v paždí mladých větévek či přeslenech mladých stromků.
Hospodářský význam
Puklice smrková představuje vážné riziko především u mladých stromků, které vlivem sání zaostávají v růstu či případně blednou a odumírají. Při silném napadení jsou jehlice a větévky, příp. mladé stromky pokryty lepivou medovicí, kterou posléze obsazují černě.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Filtrovat výsledky

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava