Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Upozorňujeme na výskyt podzimních housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech. Doporučujeme podzimní ošetření, omezí se tím jarní napadení. Housenky z podzimní generace se chystají k přezimování. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata. 

ptačí zob (Ligustrum)

ptačí zob
Ligustrum

čeleď: olivovníkovité (Oleaeae)

vědecká synonyma: Esquirolia, Faulia, Ligustridium, Parasyringa, Phlyarodoxa, Visiania

Popis
Opadavé i vždyzelené keře, řidčeji stromky. Listy vstřícné až šikmo vstřícné, jednoduché, celokrajné. Květy bělavé, čtyřčetné, v bohatých koncových latách. Plodem je bobule s 1–4 semeny. 
Existuje 50 druhů.  

ptačí zob obecný 
Opadavý až poloopadavý keř 2–5 m vysoký, šířící se kořenovými výmladky. Listy kopinaté, 2–7 cm dlouhé, slabě kožovité, oboustranně lysé, na líci tmavozelené, na rubu světle žlutozelené. Řapík 0,3–1,0 cm dlouhý. Pupeny drobné, přitisklé, často šikmo vstřícné. Letorosty šedé, lysé nebo pýřité. Květy bělavé, s charakteristickým pachem, v koncových vzpřímených latách. Kvete VI. Bobule eliptičné, černé, lesklé, s fialovou dužninou. 
Oblast rozšíření: Evropa, severní Afrika, Malá Asie, Kavkaz.
Běžněji se pěstuje ještě podobný, ale poloopadavý až vždyzelený druh ptačí zob vejčitolistý s lysými letorosty, leskle zelenými, eliptičnými až vejčitými listy, kvetoucí později (VII). Původní v Japonsku.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava