ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci,

na základě vládního doporučení v souvislosti se šířením COVID-19 podporujeme omezení platby v hotovosti (na dobírku). Proto doporučujeme při tvorbě objednávky volit bezhotovostní platbu předem. K tomuto kroku jsme se připojili z hygienického hlediska a došlo tím k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci.

Děkujeme za pochopení.

padlí růže (Podosphaera pannosa)

1-10 z 10
padlí růže
Podosphaera pannosa (teleom.) - Oidium leucoconium (anam.)

říše: houby (Fungitřída: Leotiomycetes čeleď: padlí (Erysiphaceae)

vědecká synonyma: Erysiphe pannosa, Sphaerotheca pannosa, Sphaerotheca rosae

Hostitelské spektrum
Růže (Rosa), ale i zástupci rodu Prunus, v podmínkách ČR velmi často broskvoň (Prunus persica), mandloň obecná (Amygdalus communis).
Příznaky napadení
Na listech, výhonech a květech bílý až bílošedý povlak mycelia, různé intenzity. Většinou na vrcholových částech keřů. Napadené části se deformují, zaostávají v růstu, mohou předčasně od okrajů hnědnout a zasychat.
Možnost záměny
Záměna s jiným patogenem vyloučena, příznaky jsou velmi typické.
Životní cyklus
Padlí přezimuje v podobě mycelia v pupenech a v plodnicích kleistotheciích v opadlém suchém listí. Primární mycelium na rašících listech a výhonech je dobře viditelné už v období rašení listů, a první konidie – oidie narůstají už počátkem června. Vhodné podmínky pro šíření patogena jsou vyšší vzdušná vlhkost, teplota nad 20°C a mírný pohyb vzduchu. Kleisthothecia se zakládají koncem srpna až v září, zůstávají na opadlém listí, kde jsou zdrojem infekce v dalším roce.
Hospodářský význam
Padlí růže je velmi běžným patogenem, vnímavost jednotlivých druhů a odrůd růží je velmi rozdílná. Vyskytuje se jak ve školkách, tak i v okrasných výsadbách, výskyt je eliminován preventivními postřiky fungicidy.

VitiSan 25 kg

Kontaktní fungicid
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
3 550,00 Kč s DPH

VitiSan 1 kg

Kontaktní fungicid
SKLADEM U DODAVATELE - dodání 2-7 pracovních dní
310,00 Kč s DPH

Kumulus WG 25 kg

Fungicidní a akaricidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 675,00 Kč s DPH