Najdete nás na Facebooku

Výskyt housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech


Upozorňujeme na výskyt podzimních housenek zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis) na krušpáncích / buxusech. Doporučujeme podzimní ošetření, omezí se tím jarní napadení. Housenky z podzimní generace se chystají k přezimování. Biologický postřik Lepinox® Plus obsahující bakterii Bacillus thuringiensis »  má vysokou účinnost na housenky zavíječe a je zcela neškodný pro člověka a domácí zvířata. 

padlí růže (Podosphaera pannosa)

padlí růže
Podosphaera pannosa (teleom.) - Oidium leucoconium (anam.)

říše: houby (Fungitřída: Leotiomycetes čeleď: padlí (Erysiphaceae)

vědecká synonyma: Erysiphe pannosa, Sphaerotheca pannosa, Sphaerotheca rosae

Hostitelské spektrum
Růže (Rosa), ale i zástupci rodu Prunus, v podmínkách ČR velmi často broskvoň (Prunus persica), mandloň obecná (Amygdalus communis).
Příznaky napadení
Na listech, výhonech a květech bílý až bílošedý povlak mycelia, různé intenzity. Většinou na vrcholových částech keřů. Napadené části se deformují, zaostávají v růstu, mohou předčasně od okrajů hnědnout a zasychat.
Možnost záměny
Záměna s jiným patogenem vyloučena, příznaky jsou velmi typické.
Životní cyklus
Padlí přezimuje v podobě mycelia v pupenech a v plodnicích kleistotheciích v opadlém suchém listí. Primární mycelium na rašících listech a výhonech je dobře viditelné už v období rašení listů, a první konidie – oidie narůstají už počátkem června. Vhodné podmínky pro šíření patogena jsou vyšší vzdušná vlhkost, teplota nad 20°C a mírný pohyb vzduchu. Kleisthothecia se zakládají koncem srpna až v září, zůstávají na opadlém listí, kde jsou zdrojem infekce v dalším roce.
Hospodářský význam
Padlí růže je velmi běžným patogenem, vnímavost jednotlivých druhů a odrůd růží je velmi rozdílná. Vyskytuje se jak ve školkách, tak i v okrasných výsadbách, výskyt je eliminován preventivními postřiky fungicidy.
ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Filtrovat výsledky

Služby zákazníkům

Telefon: +420 228 885 123, +420 608 748 548

B I O A G E N S
biologická ochrana rostlin

  • - Dodávka a prodej prostředků biologické ochrany rostlin.
  • - Konzultační služby v oblasti ochrany rostlin více 


TELEFON / E-MAIL / CHAT

OBJEDNÁVKY DO ČTVRTKA

Expresní doprava