ZÁKAZNÍCI ZO SLOVENSKA
Prejísť do SK verzie »

Vážení zákazníci,

na základě vládního doporučení v souvislosti se šířením COVID-19 podporujeme omezení platby v hotovosti (na dobírku). Proto doporučujeme při tvorbě objednávky volit bezhotovostní platbu předem. K tomuto kroku jsme se připojili z hygienického hlediska a došlo tím k eliminaci potenciálně rizikových hotovostních plateb, s cílem snížit případné riziko přenosu nákazy při kontaktu mezi doručovateli a příjemci.

Děkujeme za pochopení.

ořešák královský (Juglans regia)

1-24 z 30
ořešák královský
Juglans regia

čeleď: ořešákovité (Juglandaceae)

další názvy: ořešák vlašský

Popis
Opadavý, jednodomý strom, jež dorůstá do výšky až 25 m a dožívá se až 100 let (zřídka až 300 let). Větve jsou olivově zelené až šedohnědé, terminální pupen řídce plstnatý. List je až 40 cm dlouhý a je složen obvykle ze 3–4 jařem, tzn. z (5–)7–9(–13) lístků. Lístky elipsoidního až podlouhlého tvaru jsou leskle zelené, po obou stranách ± lysé (s chomáčky chlupů v paždí žilek), celokrajné nebo mělce nepravidelně vykrajované (mladé stromky a výmladky s listy řídce zubatými). Samčí květy jsou uspořádány v až 11 cm dlouhých jehnědách, zatímco samičí v 2–5četných klasech. Plodem je elipsoidní až kulovitá, 4–7 cm veliká, lysá a hladká peckovice. Vnější a střední vrstva oplodí (rubina) za zralosti nepravidelné praská a následně odpadává. Ořech (pecka) je podlouhlý až kulovitý, 3–5 cm dlouhý, s různě tlustou skořápkou. Skořápka ořechu je na povrchu hladká, mělce zaobleně rozbrázděná, se dvěma podélnými lištami. Ořešák kvete v dubnu a květnu. Plodit začíná obvykle v 8–10 letech. Původní pravděpodobně ve stř. a z. Asii.
Nároky na stanoviště
Ořešáku vyhovují hluboké a kypré půdy s dostatkem živin. Nedaří se mu na těžkých, zamokřených, příp. mělkých a suchých půdách. Silné zimní mrazy poškozují dřevo, zatímco jarní mrazy letorosty a květy. Pěstování ve vyšších podmínkách je možné pouze za příznivých mikroklimatických podmínek.

NeemAzal T/S 1 l

Postřikový insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
1 935,00 Kč s DPH

NeemAzal T/S 2,5 l

Postřikový insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
4 699,00 Kč s DPH

NeemAzal T/S 5 l

Postřikový insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
9 080,00 Kč s DPH

SpinTor 240 SC 1 l

Přírodní insekticidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
5 880,00 Kč s DPH

Kumulus WG 25 kg

Fungicidní a akaricidní přípravek
NA OBJEDNÁVKU - dodání 7-14 dní od objednání
2 675,00 Kč s DPH